Disney presunulo svoje filmy kvôli koronavírusu, nachádza sa medzi nimi aj Black Widow?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Neustále šíriaci sa COVID-19 (koronavírus) silno zasiahol aj filmový, seriálový a herný priemysel. Veľké slovenské multiplexy zatvorili svoje kinosály a my si tak počas najbližších týždňov neužijeme hollywoodske trháky ako Bloodshot alebo Tiché miesto: Časť II. Svoju premiéru presunul aj očakávaný film Nie je čas zomrieť, ktorý si namiesto apríla pozrieme až v novembri.

S veľkými problémami sa stretávajú aj štúdiá a ich štáby, počnúc s natáčaním filmu Mission: Impossible 7. To malo pred niekoľkými týždňami prebehnúť v Taliansku, ktoré sa aktuálne celé nachádza v stave karantény s viac ako 12 800 nakazenými pacientmi. Na problém s koronavírusom najnovšie doplatili aj ďalšie filmy.

trailer na rýchlo a zbesilo 9
Zdroj: pinkvilla.com

Včera sme vás informovali o tom, že odložené boli aj filmy Rýchlo a zbesilo 9 od štúdia Universal, Tiché miesto: Časť II od Paramountu a Králik Peter na úteku od štúdia Sony. Deviatu časť série Rýchlo a zbesilo sme si mali užiť už 21. mája, no premiéra bola presunutá až o rok na apríl 2021. Očakávané pokračovanie hororu Tiché miesto malo do kín prísť už o pár dní, presnejšie 19. marca 2020. Nový dátum premiéry bohužiaľ zatiaľ nepoznáme.

Posledným včerajším odloženým filmom bol animák Králik Peter na úteku, ktorý mal premiéru naplánovanú na 30. apríl 2020. Tá sa však presunula na 7. august 2020, čo je v porovnaní s ostatnými odloženými filmami dosť skoro.

Donnie Yen Mulan
Zdroj: geektyrant.com

Už aj Disney presunulo svoje filmy kvôli koronavírusu

Dnes ráno sme sa dozvedeli, že vírusu podľahlo aj štúdio Disney. To presunulo svoje pripravované filmy Mulan, Noví Mutanti a Antlers. Čínska premiéra hranej adaptácie klasiky Mulan bola zrušená už dlhšiu dobu a tak bolo len otázkou času, kedy film zmizne z kalendára úplne.

Najvtipnejší je ďalší odklad Marvel filmu Noví Mutanti, ktorý sme mali pôvodne vidieť už v apríli 2018. Snímka dostala medzi rokmi 2018 a 2020 hneď niekoľko dátumov vydania kvôli pretáčkam, ktoré dodnes nikdy neprebehli. Posledným odloženým projektom je horor Antlers, ktorého produkciu má na starosti Guillermo del Toro. Žiaden z týchto troch filmov nemá nový dátum vydania, no pravdepodobne ich uvidíme ešte tento rok.

Marvel film Noví mutanti
Zdroj: comicbook.com

Štúdiá Disney a Marvel Studios však ešte stále nepresunuli prvý MCU film tohto roka, Black Widow. Pokiaľ by sa presunula premiéra Black Widow, doplatil by na to kompletne celý Marvel Cinematic Universe. Film by si teoreticky mohol prepožičať dátum vydania 4. novembra 2020, kedy má vyjsť snímka The Eternals.

Tým by sa ale posunul celý niekoľkoročný plán premiér, ktorý je aktuálne nastavený. Najlepšie na tom nie sú ani MCU seriály, keďže The Falcon and the Winter Solider musel stopnúť produkciu, ktorá sa mala v týchto dňoch konať v Prahe. Viac si o tom prečítate v tomto článku.

Nešťastnou správou je aj fakt, že sa vírusom nakazil herec Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilson, ktorí sa aktuálne nachádzajú v izolácii v Austrálii, kde Tom natáčal svoj nový film. Ich zdravotný stav sa stále zlepšuje.

PlayStation Xbox
Zdroj: notebookcheck.net

Problémy v hernom priemysle

Veľké straty neutrpí iba filmový priemysel. Veľmi zle je na tom aj herný priemysel, ktorý ruší alebo presúva väčšinu herných akcií a konferencií. Najnovšie sa zrušila najväčšia a najdôležitejšia herná konferencia, E3 2020. Tá mala prebiehať od 9. do 11. júna v americkom Los Angeles. A pokiaľ nejaké akcie aj prebiehajú, tak sa ich väčšina dôležitých vystavovateľov kvôli obavám o zdravie svojich zamestnancov ani nezúčastňuje.

Skôr či neskôr môže byť poškodený aj vývoj herných konzol PlayStation 5 a Xbox Series X, keďže niektoré z ich fabrík sú zatvorené a nemusí sa stihnúť očakávaný dátum vydania na Vianoce 2020. Alebo nájdeme v poličkách obchodov oveľa menej kusov.

Myslíte si, že sa táto situácia bude stále zhoršovať a my sa toto leto naozaj nedočkáme žiadnych filmov? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

5 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -