Disney predstavilo na D23 Expe mnoho noviniek. Aké rozprávky a seriály nás čakajú v najbližších rokoch?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Disney projekty na D23 Expo 2022

D23 Expo je víkendová udalosť, na ktorej nám štúdio Disney a jeho dcérske spoločnosti predstavujú novinky ohľadom filmov, seriálov aj hier. Včerajšok bol zameraný hlavne na rozprávky a seriály, či už hrané alebo kreslené. Dnes vám preto prinášame pohľad na Disney projekty, ktoré boli predstavené alebo spomenuté na D23 Expo 2022. Prehľad projektov začína nižšie.

Hocus Pocus 2

Film z roku 1993 dostane tento rok pokračovanie. Ešte predtým sme však včera dostali aj nový trailer, ktorý nás ešte viac namotáva na Hocus Pocus 2. Sestry Sandersonové – Winnie (Bette Midler), Sarah (Sarah Jessica Parker) a Mary (Kathy Najimy) – sú späť, aj keď v traileri sa vraciame tiež do ich minulosti. Film príde na Disney+ už 30. septembra 2022.

Disenchanted

Ďalšie filmové pokračovanie, ktoré 24. novembra 2022 príde na Disney+. Sľúbený nám je návrat obľúbených hercov – Amy Adams, Patrick DempseyJames Marsden či Idina Menzel. Hlavná postava filmu Disenchanted sa snaží vytvoriť si rozprávkový život v novom svete, avšak kúzla a priania nedopadnú úplne najlepšie. A okrem toho všetkého sa z nej stane ešte aj zlá macocha.

Malá morská víla

Disney sa teraz vyžíva v prerábkach svojich starých animákov, ktoré pretvára do hranej podoby. To postihlo aj Ariel, obľúbenú malú morskú vílu. Nový film bol už od začiatku kontroverzný, keďže do hlavne úlohy obsadili speváčku a herečku tmavej pleti, Halle Bailey. Hraná Malá morská víla pripláva do kinosál 25. mája 2023. Viac o filme si viete prečítať v tomto článku.

Snehulienka

Snehulienka Rachel Zegler Gal Gadot
Zdroj: disney.com, cinemacafe.hindimebio.com

„Zrkadlo, zrkadlo, povedz že mi, ktorá je najkrajšia žena v tejto zemi?“ Tieto slová budeme určiť počuť aj v hranej verzii rozprávky Snehulienka. Stane sa tak už v roku 2024, aj keď veľa informácii o tom ešte nemáme. Vieme však, že Snehulienku si zahrá mladá herečka Rachel Zegler (West Side Story) a Zlú kráľovnú obľúbená herečka Gal Gadot (Wonder Woman).

 Mufasa: The Lion King

Mufasa: The Lion King
Zdroj: disney.com

Prquel k hranému filmu Leví kráľ vyjde v roku 2024 s názvom Mufasa: The Lion King. Zameria sa na Simbovho otcu Mufasu, ktorého nahovorí Aaron Pierre, a jeho brata Scara, ktorému hlas prepožičia Kelvin Harrison Jr. Na režisérsku stoličku zasadne Barry Jenkins.

Peter Pan a Wendy

Peter Pan a Wendy plagát
Zdroj: disney.com

David Lowery prinesie hranú verziu ikonického príbehu s názvom Peter Pan a Wendy. Prvý pohľad dostávame v podobe plagátu, pričom film vyjde v roku 2023. Obsadenie je fantastické: Jude Law ako Kapitán Hook, Yara Shahidi ako Zvonilka, Jim Gaffigan ako Smee, Alexander Molony ako Peter Pan, Ever Anderson ako Wendy, Joshua Pickering ako John a Jacobi Jupe ako Michael.

Elemental

Elemental
Zdroj: disney.com

Presúvame sa teraz k animovaným rozprávkam, z ktorých jednou z najočakávanejších je práve Elemental. Ember (Leah Lewis), ohnivá mladá žena, a Wade (Mamoudou Athie), chlap idúci s prúdom, sa chystajú objaviť to, čo majú spoločné. Film, odohrávajúci sa v meste, v ktorom žijú obyvatelia ohňa, vody, zeme a vzduchu, príde do kín 16. júna 2023.

V hlave 2

V hlave 2
Zdroj: disney.com

Je to oficiálne! Dostaneme aj pokračovanie obľúbeného a milého animáku z roku 2015. Amy Poehler by sa mala vrátiť ako Radosť, pričom nám prezradili aj to, o čom bude V hlave 2. Tešiť sa vraj môžeme opäť na Riley, ktorá ale vstupuje do puberty, čo znamená aj príchod niekoľkých nových emócií. Film si v kinách pozrieme niekedy v roku 2024.

Wish

Wish
Zdroj: disney.com

Zrodila sa hviezda… aspoň teda o tom bude rozprávka Wish. V nej totiž uvidíme zrod ikonickej hviezdy želania, ktorú sme videli v niekoľkých „disneyovkách“. V hlavnej úlohe sa ukáže Ariana DeBose ako Asha, réžiu má na starosti Chris Buck a Fawn Veerasunthorn a obsahovať bude úplne nové piesne od Julie Michaels. Celovečerná rozprávka vyjde v novembri 2023.

Elio

Elio Disney projekty D23 Expo 2022
Zdroj: disney.com

Rozprávka Elio nás (neprekvapivo) zavedie za chlapcom Eliom (Yonas Kibreab). Chlapec je transportovaný cez galaxiu a mylne považovaný za intergalaktického veľvyslanca našej planéty Zem. Americu Ferreru budeme počuť ako postavu Olgu Solis. Film príde do kín na jar 2024.

Strange World

Strange World Disney projekty D23 Expo 2022
Zdroj: disney.com

Novým pohľadom sa pýši aj rozprávka Strange World. Uvidíme členov rodiny prieskumníkov, ktorí musia zahodiť svoje rozdiely a spoliehať sa jeden na druhého, aby sa im podarilo dokončiť misiu (nájdenie tvora) v neznámej zemi. V hlavných rolách budeme počuť hercov ako Jake Gyllenhaal, Lucy Liu alebo Dennis Quaid. Film príde do kín 23. novembra 2022.

Iwájú

Iwájú Disney projekty D23 Expo 2022
Zdroj: disney.com

Expo nám predstavilo aj nejaké animované seriály. Jedným z nich je Iwajú, ktorý nás zavedie do futuristickej verzie mesta Lagos v Nigérii. Bude sa zaoberať problémami ako nerovnosť, nevinnosť a vzdorovanie súčasnému quo. Seriál vyjde na Disney+ v roku 2023.

Win or Lose

Win or Lose Disney projekty D23 Expo 2022
Zdroj: disney.com

Nový pohľad dostal aj seriál Win or Lose. Príbeh sa bude točiť okolo stredoškolského softbalového tímu v týždni pred majstrovským zápasom. Každá epizóda bude rozprávaná z pohľadu inej postavy. Trénera Dana nadabuje Will Forte. Seriál vyjde na Disney+ v roku 2023.

Na ktorý z Disney projektov, ktoré boli spomenuté na D23 Expo, sa tešíte najviac?

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -