Štúdio Disney má filmy Star Wars naplánované 15 rokov do budúcnosti. Akých príbehov sa do roku 2030 ešte dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dnes je už zvláštne, že kedysi fanúšikovia ešte neverili, že sa niekedy dočkajú ďalších Star Wars filmov. Pochybnosti mali diváci vďaka dlhej dobe po vydaní Epizódy VI v roku 1983. Ľudia museli čakať až do roku 1999, kedy sa dočkali Epizódy I, začiatku prequel trilógie. Nanešťastie takmer všetkých tvorca Star Wars George Lucas sklamal a po tretej Epizóde, ktorá zakončila príbeh pôvodu Dartha Vadera nás opäť nechal čakať. Po roku 2005 sme museli tentokrát čakať ďalšiu dekádu.

Star Wars Episode IV HISHE
Zdroj: hishe youtube.com

Svetlá budúcnosť

Všetko sa však zmenilo potom, ako štúdio Disney odkúpilo Lucasfilm v roku 2012. Viera fanúšikov v najlegendárnejšiu filmovú sériu všetkých čias bola obnovená po oznámení plánovaných Epizód VII, VIII a IX. Návrat sily nakopol J.J. Abrams s filmom Sila sa prebúdza. Po úspechu siedmej Epizódy a minuloročného Rogue One (a s neuveriteľnými očakávaniami na ďalšie Epizódy a spin-offy) nám štúdio Disney celkom jednoznačne dalo najavo ich dlhodobý záväzok ku ságe Star Wars. Potvrdzuje nám to aj osobne generálny riaditeľ The Walt Disney Company, Bob Iger:

Už sa začíname rozprávať o tom, čo bude nasledovať po Epizóde IX. A tým mám na mysli ďalšiu dekádu a pol príbehov Hviezdnych Vojen.

Čo bude obsahom filmov po Epizóde IX je neznáme. S obrovským záujmom kritikov a divákov je však jasné, že okrem hlavných snímok sa dočkáme aj mnohých spin-offov. Čo si však myslíte vy? Je podľa vás ďalších 15 rokov Star Wars už príliš, alebo by ste boli radi, keby sága nikdy neskončila?

Star Wars: The Last Jedi (Epizóda 8) sa do našich kín dostane už 14. decembra 2017. Pol roka na to, 14. mája 2018 si pozrieme sólový prequel príbeh Han Solo.

ZDROJTHR

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -