Disney zrušilo stovky projektov štúdia Fox! Aké filmy už nikdy neuvidíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako už určite viete, v roku 2017 podnikla filmová a televízna divízia štúdia 21st Century Fox veľké rozhodnutie. Ocitli sa na trhu na predaj spolu so všetkými svojimi filmovými právami. Do finálneho súboja, v ktorom boli zbraňami peniaze, sa dostala spoločnosť Comcast a monopol Disney. Myšiak vtedy ponúkol enormných 71 miliárd amerických dolárov, ktoré rozhodli o víťazovi.

Po uzavretí dohody Disney nadobudlo práva ku známym sériam ako Avatar, Planéta opíc, Votrelec či Kingsman. Na svoje si prišlo aj štúdio Marvel Studios, ktoré konečne vlastní tímy ako X-Men či Fantastická štvorka. Fox mal však vo vývoji aj obrovské množstvo ďalších filmov, ktoré pod krídlami Disney nikdy nevzniknú…

dohoda medzi disney a foxom
Zdroj: screenrant.com

Disney zrušilo stovky filmov od Foxu

Štúdio sa totiž rozhodlo, že zruší až 246 filmov, ktoré Fox vyvíjal. Ale nemusíte sa báť, série ako Avatar, Planéta opíc a všetko pod divíziou Fox Searchlight je v bezpečí. Poďme sa teda pozrieť na to najlepšie zo zoznamu toho, čo už nikdy neuvidíme. Nevznikne napríklad film Flash Gordon, o ktorý sa mal postarať režisér Taika Waititi (Thor: Ragnarok).

Ďalšími zrušenými projektami sú League of Extraordinary Gentlemen, Chronicle 2 či hraná adaptácia japonskej hry Mega Man. Zabudnúť môžeme aj na pokračovanie filmu Assassin’s Creed s Michaelom Fassbenderom, ktorý bol veľkým prepadákom. Bohužiaľ sa zrušil aj projekt McClane, ktorý mal slúžiť ako prequel k sérii Smrtonosná pasca.

Disney vs Fox
Zdroj: variety.com

Ďalším na zozname je film Magic: The Gathering, ktorý však uvidíme na Netflixe ako seriál od režisérov filmu Avengers: Endgame (bratia Russovci). Zrušil sa aj film The Sims, prequel k filmu Sandlot, The Boogeyman, The Three Misfortunes of Geppetto či The Sweetest Fig.

A toto je naozaj iba zlomok celého zoznamu. Nuž, Fox spôsobil štúdiu Disney v ich treťom kvartáli veľké peňažné straty. Na vine je napríklad X-Men: Dark Phoenix, ktorý bol finančným prepadákom či veľký rozpočet filmu Ford v Ferrari.

Ktorý z týchto filmov vám bude chýbať najviac? Dôležité je, že zatiaľ nezrušili žiadnu veľkú a obľúbenú sériu!

Zdroj: screengeek.net, wegotthiscovered.com, digitalspy.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -