Diváci šalejú. Nová časť slovenského seriálu priklincovala k obrazovkám státisíce ľudí

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová časť Dunaja priklincovala Slovákov ku obrazovkám

Dobový romantický seriál Dunaj, k vašim službám sa na obrazovkách TV Markíza teší diváckemu úspechu a na konto si pripísal ďalšie víťazstvo v priečkach sledovanosti. V utorok 14. novembra 2023 sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

Nová časť Dunaja (10. epizóda 4. série) v cieľovej skupine 12 až 54 rokov dorovnala svoj doposiaľ najvyšší rating 9,3 % a zároveň zaznamenala druhý najlepší trhový podiel 31,3 % od januárového štartu seriálu. Konkurenčný seriál Nemocnica na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine zaostal s podielom na trhu 15,8 %.

dunaj k vasim sluzbam
Zdroj: TV Markíza

Rodinná sága v utorok pritiahla k obrazovkám 543-tisíc divákov starších ako 12 rokov, ktorí sledovali aj dramatickú scénu, po ktorej zostala ťažko zranená a v ohrození života obľúbená postava Vilmy v podaní herečky Moniky Hilmerovej. Ide o druhú najvyššiu sledovanosť seriálu v rámci tejto univerzálnej cieľovej skupiny.

Jednotkou na trhu v čase vysielania bola aj nasledujúca reality šou Farma. Utorková epizóda zaznamenala rating 4,0 % a trhový podiel 25,0 %. Konkurenčná televízia zaostala so seriálom Tomáš a Diana (podiel 10,9 %) a s filmom Villa Lucia (podiel 8,0 %).

Mama na prenájom taktiež boduje

Druhým najsledovanejším seriálom sa v utorok stala podvečerná Mama na prenájom, ktorá si pripísala rating 6,0 % a trhový podiel 25,4 % v cieľovej skupine 12 až 54 rokov. Novú epizódu pozeralo celkovo 378-tisíc divákov, pričom aspoň na tri minúty si ju zaplo 490-tisíc divákov. Seriálový hit v rebríčku sledovanosti predstihol konkurenčnú šou Bez servítky aj večerný seriál Nemocnica.

mama na prenajom
Zdroj: TV Markíza

Medzi spravodajskými programami si najlepšie počínali večerné spravodajské relácie – Televízne noviny a Počasie. Hlavnú spravodajskú reláciu si v utorok nenechalo ujsť 459-tisíc divákov, informácie o počasí pozeralo 457-tisíc divákov.

Skupine Markíza sa v utorok darilo aj v rámci ponuky menších staníc, keď so stanicami Doma, Dajto a Markíza KRIMI obsadila 16 priečok v rebríčku TOP 20.

Najlepšie z nich sa darilo televízii Dajto s komediálnym seriálom Susedia. Trhový podiel seriálu Dva a pol chlapa narástol v prípade epizódy odvysielanej po 12:40 hod. na vysoko nadpriemernú hodnotu 15,0 %. Vysoko sa umiestnil aj večerný akčný komiksový hit Spider-Man: Ďaleko od domova.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -