Koľko budú trvať jednotlivé epizódy finálnej série seriálu Game of Thrones?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

14. apríl je ten deň, ktorý má každý fanúšik seriálu Game of Thrones zaznačený v kalendári. Televízna stanica HBO nám totižto prinesie ôsmu sériu, na ktorú sa nevieme dočkať. Prednedávnom fanúšikov potešili novým teaserom, ktorý po rokoch opäť spojil Jona, Sansu a Aryu.

Stále však nepoznáme jednu veľmi podstatnú informáciu – koľko budú trvať jednotlivé časti finálnej série? Doposiaľ sme vedeli len to, že sa ich dĺžka bude približovať celovečerným filmom. Presnejšie sa môžeme tešiť na šesť častí, ktorých oficiálnu dĺžku sme sa dozvedeli iba včera. Od tvorcov seriálu síce zatiaľ nie je nič potvrdené, no zdroj tohto odhalenia vyzerá byť dôveryhodný.

Game of Thrones
Tento tweet hovorí o 60 a 80 minútach; Zdroj: screenrant.com

Koľko budú trvať jednotlivé epizódy?

Presnejšie ide o príspevky francúzskeho magazínu Première‏ na ich Twitter účte. Podľa všetkého boli presné dĺžky častí odhalené francúzskou televíziou OCS počas prezentácie ich HBO seriálov. Odhalilo sa, že väčšina častí bude trvať 80 minút, zatiaľ čo prvé dve budú mať 60 minút.

Tu však prichádzajú menšie špekulácie, pretože pôvodný príspevok z tejto prezentácie obsahoval grafiku, na ktorej môžeme vidieť napísané 6×90. To by samozrejme znamenalo, že všetkých 6 častí bude dosahovať dĺžku až 90 minút. Verbálne však počas prezentácie potvrdili, že prvé dve epizódy budú mať 60 minút, zatiaľ čo ďalšie štyri budú trvať 80 minút. Je teda nejasné, prečo sa ich grafika nezhodovala s ich slovami.

Game of Thrones
Grafika na konferencii ukazuje 6×90 minút; Zdroj: twitter.com

Dôležité je ale to, že sa naozaj potvrdili fámy o dlhších častiach. Síce si nepozrieme šesť dvojhodinových filmov, ale aj tak sa máme na čo tešiť. Najbližšie by sme sa teda mohli dočkať nejakého oficiálne potvrdenia, poprípade poriadneho hraného traileru. O finálnej sérii toho zatiaľ totižto nevieme nič, a tak nám ostávajú iba naše teórie. Čakanie sa však blíži ku koncu a veríme, že si ôsmu sériu naozaj užijeme!

Čo hovoríte na to, ak by väčšina série trvala 80 minút? Čakali ste o niečo dlhší runtime?

Zdroj: screenrant.comcbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -