Ako dlho si posedíme v kine na filme Tenet? Pôjde o jeden z kratších filmov Christophera Nolana

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Celosvetová pandémia koronavírusu ešte stále nepovedala svoje posledné zbohom a dopláca na to aj jeden z najočakávanejších filmov tohto roka. Film Tenet spod réžie vizionárskeho Christophera Nolana mal pôvodnú premiéru naplánovanú na 17. júl 2020. Tento dátum si držal pomerne dlhý čas, štúdio Warner Bros. chcelo týmto filmom odštartovať letnú sezónu veľkofilmov.

Bohužiaľ, aj na psa prišiel mráz. Dátum premiéry musel byť preložený na 31. júl 2020, keďže v Spojených štátoch nebol otvorený dostačujúci počet kín. Ani na tomto mieste však nevydržal dlho, pričom aktuálne je premiéra v slovenských kinách naplánovaná na 13. august 2020. Početné zdroje v posledných dňoch ale hlásia, že Tenet podľa všetkého nepríde do kín ani v auguste.

Christopher Nolan Tenet
Zdroj: Entertainment Weelky

Dĺžka filmu Tenet

Keď sa raz vydania konečne dočkáme, ako dlho si posedíme v kine? Režisér Christopher Nolan je známy tým, že nemá problém s nakrúcaním dlhších príbehov. Zatiaľ najdlhším je Interstellar (2014), ktorého dĺžka 2 hodiny a 49 minút mohla byť pre určitú skupinu divákov pridlhá.

Pri Tenete taký problém určite nenastane, pretože potrvá presne 149 minút a 59 sekúnd, čo je tesne pod dvoma a pol hodinami. Minutáž filmu bola odhalená organizáciou Korean Media Rating Board. Poďme sa teda pozrieť na priame porovnanie dĺžky s ostatnými titulmi režiséra Christophera Nolana.

 • Sledovanie (1998): 1 hodina, 9 minút
 • Dunkirk (2017): 1 hodina, 46 minút
 • Memento (1999): 1 hodina, 53 minút
 • Insomnia (2002): 1 hodina, 58 minút
 • Dokonalý trik (2006): 2 hodiny, 10 minút
 • Batman začína (2005): 2 hodiny, 20 minút
 • Počiatok (2010): 2 hodiny, 28 minút
 • Tenet (2020): 2 hodiny, 29 minút
 • Temný rytier (2008): 2 hodiny, 32 minút
 • Návrat Temného rytiera (2012): 2 hodiny, 44 minút
 • Interstellar (2014): 2 hodiny, 49 minút

Tenet tak bude štvrtou najdlhšou snímkou Nolana, iba o minútu dlhšou od legendárneho sci-fi Počiatok. Nejedná sa síce o jeho najkratší film, no na dĺžku Interstellaru alebo Návratu Temného rytiera sa neťahá.

Tenet
Zdroj: imdb.com

Aký príbeh si pre nás režisér pripravil tentoraz?

Pôjde o špionážny thriller, ktorý je vraj tak prepletený, že budú nad ním diváci rozmýšľať ešte celé roky (ako sa vyjadril sám režisér). Pôjde o dielo s ohýbaním času, ktoré sa odohráva v akejsi kvantovej studenej vojne (a hrdinovia majú zabrániť vypuknutiu ďalšej svetovej vojny).

Ozbrojený iba jediným slovom – Tenet – a bojujúci za prežitie celého sveta, Protagonista cestuje tieňovým svetom medzinárodnej špionáže. Na misii, ktorá odhalí niečo mimo reálneho času. Nie cestovanie v čase. Inverzia.

V hlavnej úlohe sa ukáže John David Washington (BlacKkKlansman) a sekundovať mu bude Robert Pattinson (Súmrak). Okrem nich uvidíme aj Elizabeth Debicki (Strážcovia Galaxie 2), Himesha Patela (Yesterday), Aarona Taylor-Johnsona (Godzilla) či Kennetha Branagha (Vražda v Orient Expresse). Jedinou stálicou bude režisérov dvorný herec Michael Caine (Temný rytier).

Dve a pol hodiny by mali bohato stačiť na to, čo nám chce Nolan vyrozprávať. Vydržali by ste sedieť aj dlhšie? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -