Do hry Star Wars Jedi: Fallen Order prišiel nový obsah úplne zdarma

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Uncharted zaobalený do Dark Souls konceptu? 

Star Wars Jedi: Fallen Order potešil takmer každého fanúšika dlhoročnej science fiction ságy a súčasne pôsobil ako balzam na dušu herných nadšencov, ktorí roky čakali na kvalitný titul z tohto sveta. I napriek tomu, že právami na tvorbu týchto hier disponuje EA, teda prosperujúca firma, ktorá by mohla experimentovať, dočkali sme sa absolútneho minima herných projektov, ktoré by vyšli pod ich taktovkou.

Respawn Entertainment, autori série Titanfall a battle royale počinu Apex Legends, však priniesli pod vedením Stiga Asmussena Star Wars  zážitok, aký sme snáď všetci chceli. Single-player príbehovú záležitosť so zábavnou hrateľnosťou, ktorá balansuje na pomedzí zdanlivo neskĺbiteľných žánrových konvencií a typov hrateľnosti. Konkrétne šlo o kombináciu medzi zjednodušeným Dark Souls a Uncharted.

Na papieri mohol znieť Star Wars Jedi: Fallen Order koncept pomerne bizarne. Oficiálna hra z hviezdneho univerza, ktorá stojí na prieskume prostredia, hľadaní nových cestičiek i skratiek, avšak súčasne je do nej zakomponovaný náročný akčný element, pričom ten vedel miestami poriadne potrápiť (najmä na najvyššej obtiažnosti). Aby toho nebolo málo, stretávate sa so slušným zástupom nebezpečnej fauny i flóry a zbierate pončá.

Spojením audiovizuálnych kvalít, dobre namiešanej hrateľnosti a mimoriadne uspokojujúcej akčnej zložky vznikla najlepšia Star Wars hra minulej dekády, ktorá pre EA musela predstavovať poriadnu facku. Jej zástupcovia isté obdobie tvrdili, že herné zážitky pre jedného hráča sú mŕtve a nik o ne nemá záujem. To je, samozrejme, obrovský omyl a nám zostáva len dúfať, že odteraz spomínaná firma investuje do kvalitnejších a zaujímavejších projektov.

Star Wars Jedi - Fallen Order
Zdroj: rectifygaming.com

Star Wars Jedi: Fallen Order má nové bezplatné DLC 

Síce za tento doplnok nič nezaplatíte, jeho súčasťou je slušné množstvo zaujímavého obsahu. Najmarkantnejšou novinkou je pridanie náročných výziev. Tie preveria vaše bojové zručnosti, schopnosť oháňať sa svetelným mečom, vykrývať útoky, no a v neposlednej rade používať Silu. Budú sa odohrávať na veľkom množstve máp a lokácií, ktoré sú známe z hry.

Aby toho nebolo málo, sami hráči majú možnosť vytvoriť tú najvražednejšiu výzvu, ktorá pokorí i najlepších rytierov Jedi. K tomu im poslúži jednoduchý editor, kde máte k dispozícii monštrá a oponentov z hry. Vyzerá to však tak, že môžete bojovníkom vo vašej aréne pomôcť a do boja vyslať spriatelený charakter, ktorý vezme meč do ruky a hlavnému hrdinovi Calovi pomôže.

Fanúšikov zberateľských kostýmov zasa poteší pridanie unikátnych kozmetických prvkov. Najzaujímavejšie pôsobí oblek temnej strany s tematicky červeným svetelným mečom, ktorý v dostupnej ukážke vyzerá nádherne. Pre veľkých nadšencov a hardcore odvážlivcov sa naskytla šanca vyraziť na New Journey + dobrodružstvo, ktoré im umožní získať nové vizuálne doplnky a ponúkne väčšiu výzvu.

Ak ste ešte náhodou Jedi: Fallen Order nehrali, momentálne máte ideálnu príležitosť sa doň pustiť a prežiť jedno fantastické dobrodružstvo. Ak už máte za sebou prvotný príbeh Cala Kestisa, vrátite sa kvôli červenému meču späť do hrania? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov.

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -