Režisér filmu District 9 by sa rád ujal pokračovania filmu Iron Man. Je takáto myšlienka vôbec reálna?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak by sa Marvel niekedy v živote rozhodol urobiť tretie pokračovanie filmu Iron Man, solídny režisér k projektu by sa určite našiel. Uznávaný Neill Blomkamp (District 9) vyhlásil, že by sa jedného dňa rád chopil tejto postavy. Takže ak by niekedy „vlastníci“ odovzdali žezlo novému tvorcovi, všetko závisí od hlavnej postavy. Ak by Robert Downey Jr. pocítil túžbu po viac peniazoch, nech sa páči. No podľa všetkého by to bol možno už nový herec, ktorý by stvárnil všetkými obľúbeného Tonyho Starka. Predsa len, už v minulosti Robert prezradil, že bude musieť odísť ešte predtým, ako sa jeho postava stane trápnou.

Neill Blomkamp svoj záujem ukázal pomocou sociálnej siete Twitter, kde sa ho fanúšikovia spýtali, aký film zo sveta MCU by rád vytvoril. Síce prejavil svoje sympatie k filmu, ale tam to celé môže skončiť. Alebo nám chcel tajne niečo prezradiť?

Šance sú malé, ale nikdy nevieme…

Dalo by sa povedať, že až mizivé. Dôvodov existuje hneď viacero. Náznaky toho, že by Marvel chcel pokračovať v sólo príbehoch o Iron Manovi, nie sú žiadne. Robert Downey Jr. svoju úlohu zopakuje ešte vo filmoch Avengers: Infinity War (2018) a Avengers 4 (2019). Potom pravdepodobne svoj oblek už nadobro povesí na klinec. A bolo by to naozaj symbolické. V tom roku bude mať jeho postava, ktorú hrá, už krásnych 10 rokov.

Okrem toho, ani Neill Blomkamp nemá času na rozdávanie. Momentálne pracuje na vlastnom projekte. Ako ste si mohli všimnúť aj na našej stránke, vytvára a uvoľňuje krátkometrážne filmy so žánru Sci-Fi. Dúfa totižto, že by sa jeho malé snímky jedného dňa mohli prevteliť do kvalitného celovečerného filmu. A ja tiež dúfam, že sa tak stane. Už len z dôvodu, že režisér mal zasadnúť do kresla pri projekte Alien 5, v ktorej by si zahrala hlavnú úlohu Sigourney Weaver ako Ripley. Avšak Ridley Scott sa rozhodol inak a v nasledujúcich rokoch nám privedie svoju vlastnú trilógiu.

Zdroj: cinematographe.it

Len tak pre zaujímavosť, Iron Man filmy do dnešného dňa zarobili 2,42 miliardy dolárov, čo z neho samozrejme robí najviac ziskovú franšízu v MCU. Takže je naozaj možné, že by sa tento akčný hrdina ešte určite mohol objaviť na striebornom plátne, vo vlastnom filme. Či s Robertom, alebo bez neho, Iron Man je jednoducho lákadlo. Ak by tento deň nastal, môže to byť naozaj zaujímavé. A predsa, tento svet je nevyspytateľný a stať sa môže čokoľvek.  

ZDROJtwitter

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -