Videli sme prvý trailer na Avatar: The Way of Water. Momentálne ho púšťajú pred filmom Doctor Strange 2

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Trailer na Avatar 2 vyšiel pred filmom Doctor Strange 2

Už tento rok sa dočkáme po viac než desaťročí druhej časti kultového filmu. Avatar: The Way of Water, ako sa pokračovanie volá, nás opäť zavedie na Pandoru, miesta, kde žijú vysokí modrí obyvatelia, ktorých rasa sa nazýva Na’vi. Filmu sa dočkáme až koncom roka, no prvý trailer na Avatar 2 sme dostali už teraz, keďže sa premieta v kinosálach pred filmom Doctor Strange 2. Oba filmy totiž patria jednému štúdiu – Disney.

Rozdiel je len v tom, že zatiaľ čo Avatar: The Way of Water malo na starosti odkúpené štúdio 20th Century Studios, Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva pripravilo odkúpené štúdio Marvel. To ale nič nemení na to, že trailer teda vyšiel pred spomínanou komiksovkou a pre mnohých bol ešte väčším zážitkom ako film po ňom. Minimálne v IMAX sále pred filmom taktiež púšťajú aj krátku pasáž z filmu Top Gun: Maverick, ktorý vyjde koncom tohto mesiaca.

Doctor Strange 2 Avatar 2 the way of water
Zdroj: direct.com

Čo prvý trailer ukazuje?

Keďže ide o teaser, a nie o plný trailer, nedá sa z neho vyčítať dej filmu. Ten však už z časti poznáme vďaka iným zdrojom. Prvé zábery sú však naozaj nádherne urobené. Je vidieť, že ide o CGI na najlepšej úrovni. To nič ale nemení na tom, že sa cítite nostalgicky, keď vidíte staré známe postavy. V traileri je totiž možné vidieť Jakea (Sam Worthington) a Neytiri (Zoe Saldana), ktorí tam majú už aj svoje vlastné deti.

Videli sme niekoľko modrých, ale aj jedného človeka, ktorým je Miles Socorro (Jack Champion), známy aj pod prezývkou Spider. Chlapec sa narodil na vojenskej základni a kým bol dostatočne veľkým na to, aby sa mohol vrátiť na Zem, ujala sa ho ústredná dvojica. Inak vidíme aj niekoľko záberov na ľudí, ktorí sa vrátili naspäť na vojenskú základňu na Pandore. Najkrajšou časťou sú ale zábery na vodné plochy, ktoré vďaka vyspelej technológii vyzerajú jednoducho nádherne.

V dvojke nás čaká veľa vody

Ako už názov napovedá, druhá časť sa bude točiť primárne okolo vodného prostredia. To podporuje aj fakt, že nakrúcanie trvalo o niečo dlhšie pre namáhavé podvodné scény. Trailer teda okrem skvelého vizuálu veľa o filme neprezradil. Niečo málo o ňom vieme ale z posledného CinemaConu, kde sme sa dozvedeli, že obyvatelia Pandory si musia po návrate ľudí hľadať nový domov. Presná krátka synopsa vraví toto:

Film Avatar: The Way of Water, ktorý sa odohráva viac ako desať rokov po udalostiach prvého filmu, začína rozprávať príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí), problémov, ktoré ich sprevádzajú, dĺžky, ktorú prejdú, aby sa udržali navzájom v bezpečí, bojoch, ktoré bojujú, aby zostali nažive, a tragédií, ktoré znášajú.

Kedy sa bude dať pozrieť trailer na film Avatar 2 online?

Podľa niektorých zdrojov by mal trailer byť exkluzívne hraný pred Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva zhruba týždeň. Následne na to bude vypustený do online sveta. Štúdio to ale nepotvrdilo a tak je zatiaľ jedinou istotou pozretia si traileru ísť do kina. Druhý film Jamesa Camerona v tejto sérii si pozrieme koncom roka taktiež v kinách. Presný dátum premiéry pre Avatar: The Way of Water je 15. decembra 2022.

Prvý trailer vyzeral vizuálne naozaj krásne a ukázal nové vodné scenérie. Mali ste aj vy tú možnosť vidieť ho v kinách?

Zdroj: hitc.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -