Ktorí superhrdinovia nakoniec tvorili skupinu zvanú Illuminati vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

POZOR: Článok obsahuje spoilery z filmu Doctor Strange 2 (týkajúce sa hlavne skupiny Illuminati). Pokiaľ ste film ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr alebo ďalej čítajte len na vlastné riziko.

Illuminati v Doctor Strange 2

Už zhruba týždeň valcuje kiná najnovšia Marvel komiksovka s dlhým názvom Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Filmu nechýbajú okrem kúziel a magických príšer aj hororové prvky, vďaka čomu má patriť medzi najstrašidelnejšie filmy od tohto štúdia. V Doctor Strange 2 sme videli ale aj niekoľko cameí, hlavne takých, ktoré sa týkali superhrdinskej skupiny Illuminati. Tá sa sformovala v jednom z mnohých vesmírov.

Konkrétne vo vesmíre číslo 838 (hlavný vesmír je 616), do ktorého sa po boji s Wandou Maximoff (Elizabeth Olsen) v Kamar-Taji Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) a America Chavez (Xochitl Gomez) dostali. V tomto svete ich sformoval tamojší Doctor Strange, aby bojovali proti Thanosovi (Josh Brolin). To aj urobili, aj keď Strange pri tom musel použiť knihu Darkhold a stal sa príliš nebezpečným. Kvôli tomu sa nakoniec všetci vrátane neho rozhodli, že ho musia zabiť. A tak aj urobili.

Baron Mordo (Sorcerer Supreme)

Mordo Doctor Strange 2
Zdroj: slashfilm.com

Zatiaľ čo sa v hlavnom vesmíre sa stal z Morda (Chiwetel Ejiofor) nepriateľ, ktorý sa rozhodol odísť od čarodejníkov a chcel ich všetkých zničiť, v tomto vesmíre to neurobil. Práve naopak, Mordo a Strange mali veľmi blízky vzťah a po jeho smrti sa práve z neho stal Sorcerer Supreme tohto sveta. A tiež bol tým, ktorý Strangeovi zo sveta 616 prezradil, že existujú Illuminati. Mordo zároveň reprezentoval v tejto skupine mágov a magickú časť sveta.

Status: živý (vďaka Strangeovi, ktorý mu po boji s ním pomocou pút zabránil používať mágiu a nechal ho samého v jame)

Professor X

Professor X
Zdroj: denofgeek.com, screenrant.com

Professor X (Patrick Stewart) je jeden z najstarších hraných hrdinov. Hlavne vo verzii s týmto hercom, ktorý ho hrá už od roku 2000. Telepat Charles Xavier, ktorý v skupine Illuminati zastupuje mutantov, ale nie je úplne tá istá verzia, akú poznáme z filmov od štúdia 20th Century Fox. Rozdiel robí v tomto filme totiž jeho žlté futuristické kreslo, ktoré skôr odkazuje na animovaný seriál z 90. rokov, v ktorom takéto mal. Tento seriál dostane o rok na Disney+ aj pokračovanie s názvom X-Men ‘97.

Status: mŕtvy (po tom, ako sa dostal Wande do mysle, ho ona v tomto istom prostredí zabila… a tak zomrel nie len v mysli, ale aj v reálnom svete)

Captain Carter

Captain Carter
Zdroj: devianart.com, mobitool.net

Captain Carter (Hayley Atwell) si vo svojom vesmíre zobrala sérum supervojaka namiesto Steva Rogersa (Chris Evans) a stala sa tak prvým Avengerom. Na rozdiel od Steva však nenosí pruhy a americkú vlajku, ale vlajku jej domoviny – Veľkej Británie. Jej premenu sme videli už aj v jednej epizóde animovaného seriálu What If…?, aj keď nevieme, či ide o tú verziu postavy. V hlavnej časovej línii ale šlo o zakladateľku organizácie S.H.I.E.L.D. a agentku MI6.

Status: mŕtva (počas boja s Wandou, ktorá po nej hodila s obrovskou rýchlosťou jej vlastný štít a preťala ju v polovici)

Captain Marvel (Maria Rambeau)

Captain Marvel (Maria Rambeau)
Zdroj: screenrant.com

V pôvodnom vesmíre bola len pilotkou bez schopností, tu je z nej Captain Marvel (Lashana Lynch). Maria Rambeau bola v hlavnom vesmíre dobrou priateľkou Carol Danvers (Brie Larson). Z tej sa ale po explózii lietadla stala supehrdinka. Tu to ale vyzerá tak, že práve Maria bola tá z dvojice kamarátok, ktorá dostala schopnosti a stala sa tak aj členkou tejto skupiny. Paradoxom je, že podobné schopnosti dostala vo WandaVision v hlavnom vesmíre jej dcéra Monica (Teyonah Parris).

Status: mŕtva (po boji s Wandou, ktorá ju najprv pripravila aj o kusy výzbroje, Maria spadla na zem a Wanda na ňu zhodila obrovskú sochu)

Black Bolt

Black Bolt Doctor Strange 2
Zdroj: maxblizz.com

Tohto hrdinu v prevedení s tým istým hercom sme už mohli vidieť v seriáli Inhumans od ABC. Ten ale nemal veľký úspech. Black Bolt (Anson Mount) v tomto filme je však iná verzia, čo prezrádza minimálne komiksovo presný kostým. Bolt v skupine Illuminati zastupuje Inhumanov, ktorým minimálne v komiksoch aj vládne. Tiež bol tým, ktorý na Doctora Strangea zo svojej reality použil svoj hlas s ničivými schopnosťami a zabil ho.

Status: mŕtvy (Wanda mu pomocou svojich schopností zalepila alebo doslova odstránila ústa a tak, keď vydal nejaké mrmlanie, mu hlas nemohol vyjsť von a zabil ho zvnútra)

Mr. Fantastic

Mr. Fantastic Doctor Strange 2
Zdroj: thegoaspotlight.com

Azda najväčším potešením pre fanúšikov bol Mr. Fantastic (John Krasinski). Krasinskeho v tejto úlohe chceli vidieť už naozaj dlho a konečne sa im to splnilo. Ide už o tretieho herca, ktorý hrá túto postavu, pričom pevne dúfame, že v tom bude pokračovať aj v ďalších Marvel projektoch. Reed Richards je v skupine Illuminati zástupcom Fantastickej štvorky, ktorá získala svoje schopnosti na vesmírnej misii. V MCU už čoskoro dostanú aj svoj vlastný film – Fantastická štvorka.

Status: mŕtvy (po krátkom rozhovore s Wandou o jeho deťoch a manželke ho Wanda premenila doslova na niekoľko kúskov špagiet)

Čo vravíte na skupinu Illuminati? Cameo ktorého člena tejto skupiny z vesmíru 838 vás najviac potešilo?

Zdroj: collider.com, gamesradar.com, thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -