Ako sa natáčal film Doctor Stange nám ukáže B-Roll

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najnovšia Marvelovka, vysoko očakávaný film Doctor Strange sa u nás na Slovensku dostal do kín pred necelým týždňom. Ak si ešte nečítal recenziu, nájdeš ju tu. Nie sme jediní, ktorí film hodnotia ako jednu z najlepších Marveloviek vôbec. Na filme pracovalo mnoho talentovaných a šikovných ľudí, ktorí zo seba dali to najlepšie a výsledkom je takmer dvojhodinová snímka. Ako ale presnejšie prebieha proces natáčania? To, ako sa film natáčal nám ukážu dve videá alternatívnej stopáže B-Roll. Pozor! Videá môžu obsahovať spoilery.

Prvé video si pozri tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=MekkpZPvGK0]

Alternatívny footage nám nádherne ukazuje, ako sa film natáčal

B-Roll je skvelý v tom, že nám dovolí nakuknúť do zákulisia filmu a ukáže nám, ako veľa práce dá štábu a hercom natočiť čo i len 3 sekundovú scénu. Vidíme, ako Benedict Cumberbatch a ostatní herci často komunikujú s režisérom Scottom Derricksonom. Spoločným snažením všetci prispejú svojou časťou, aby stvorili niečo, na čo môžu byť hrdí. V druhom videu B-Roll uvidíme, ako sa natáčajú špeciálne efekty a ako moc sú pre celkovú atmosféru dôležité.

Druhé video si pozri tu:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qKeg1nH2um8]

Som veľmi rád, že v druhej časti B-Rollu je vidieť, ako veľmi záleží na špeciálnych efektoch a práci s kamerou, strihu. Ľudia totiž často zabúdajú, ako moc na výsledku filmu záleží práve na tých ľuďoch, ktorí sa pred kamerou ani raz neobjavia. Taktiež som rád, že väčšina bojových scén bola natáčaná bez kaskadérov, súboj sa odohrával medzi samotnými hercami.

Podobné videá sú dobré najmä v tom, že nám ukážu koľko úsilia v skutočnosti ľudia vynaložili na tvorbu filmu. Každý herec i člen štábu si zaslúži veľký rešpekt.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -