Film Doctor Strange 2 bude prvým hororom vo svete MCU. Kto napíše scenár?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Pokračovanie sólového filmu o charizmatickom čarodejníkovi našlo svojho scenáristu. Marvel do útrob svojho štúdia priniesol mladú tvorkyňu, ktorá vás očarí svojim ženským šarmom. Jade Bartlett je jednoznačne stále ešte len na svojom vzostupe a práve ona prinesie do pripravovaného MCU filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness nový príbeh.

Pôvodný film sme si mohli vychutnať ešte v roku 2016, kedy sa Doctor Strange stal zaručeným hitom. To znamená, že ani v pokračovaní nebude chýbať herec Benedict Cumberbatch, ktorý sa vo filme objaví ako titulná postava po udalostiach Avengers: Endgame, ktoré nám pomyselne ukončili 3. fázu Marvel Cinematic Universe.

pokračovanie filmu doctor strange
Zdroj: wallpapercave.com

Kto napíše film Doctor Strange 2?

Scenár si teda pod svoje krídla zoberie Jade Bartlett a do režisérskeho kresla by mal zasadnúť Scott Derrickson. Toho sme si mohli všimnúť už pri prvom filme, pri ktorom aj vďaka jeho filmárskym schopnostiam štúdio Marvel oslavovalo úspech s novým komiksovým hrdinom. Ak by sme sa však mali zamerať na mladú scenáristku, v jej repertoári sa zatiaľ veľa veľkých projektov nenachádza.

Svoju slávu získala scenárom k Miller Girl, ktorý sa objavil na čiernej listine. Ale nie na takej, na akú ste zvyknutí. Táto „čierna listina“ je zoznam najlepších nevyprodukovaných scenárov v Hollywoode. Neskôr si tento čistopis do svojich rúk zobrali známi tvorcovia Seth Rogen a Evan Goldberg, ktorí sa prostredníctvom svojej produkčnej spoločnosti Point Gray rozhodli projektu vdýchnuť život. Ak sa tak stane, pre Jade Bartlett to bude jej režisérskym debutom.

Len tak málo jej stačilo k tomu, aby sa dostala do štúdia Marvel a napísala scenár k jednému z najväčších projektov MCU? Čo sa stalo s pôvodnými scenáristami Doctora Strangea? V roku 2016 napísal veľmi kvalitný scenár C. Robert Cargill a taktiež sa mal podieľať aj na pokračovaní.

Nádherná a hrôzostrašná temná dimenzia vo filme Doctor Strange
Zdroj: marvelcinematicuniverse.wikia.com

Podľa dostupných informácií však napísal len návrh scenára. Postupom času uvidíme ako sa táto situácia rozuzlí, ale jedna vec musí ostať zachovaná – vedľajšia postava Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a hlavná záporná postava Nightmare.

Bude Doctor Strange opäť tak úspešný, ako v roku 2016?

V každom prípade ide o pokračovanie, ktoré by sa malo dostaviť v čo najkratšom čase. Dôvodom je naplánovaná premiéra, ktorá nás nechala čakať necelých 5 rokov od pôvodného filmu. Je však pravdou, že Doctora Strangea sme si mohli vychutnať aspoň v niektorých MCU projektoch, akými sú Thor: Ragnarok, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame.

Aj preto dúfame, že pripravovaná novinka okúzli ako jej predchodca a Benedict Cumberbach opäť ukáže svoje herecké schopnosti. Okrem neho sa na striebornom plátne objaví aj herec Benedict Wong, ktorý si zopakuje úlohu Wonga. Taktiež sa predpokladá, že sa ukážu aj herci Rachel McAdams ako Christine Palmer a Chiwetel Ejiofor ako Mordo.

Film Doctor Strange 2
Zdroj: artstation.com

Podrobnosti o scenári zatiaľ nemáme, ale režisér Scott Derrickson nadchádzajúceho Doctora Strangea opísal jasne – prvý horor od Marvelu. Taktiež nám bolo oznámené, že sa k dejovej línii filmu pripojí aj pripravovaný seriál WandaVision, ktorý uvidíme na streamovacej službe Disney +.

Chronologicky sa ako prvá v poradí objaví Black Widow (1. máj 2020) a nasleduje Eternals (6. november 2020). A až po týchto dvoch tituloch sa ukáže Doctor Strange in the Multiverse of Madness naplánovaný zasiahnuť kiná na 7. mája 2021.

Veríme, že si film nenecháte ujsť a určite nás nezabudnite sledovať aj naďalej. Nové informácie zo sveta MCU by sa mali objaviť už čoskoro.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -