Filmy

Má Doctor Strange nahradiť Iron Mana? Takto vyzerajú koncepty z MCU

Do alternatívnych vesmírov sveta Marvel Cinematic Universe sa pozrieme až v animovanom seriáli What If…? na platforme Disney+. Dovtedy nám musia stačiť vymazané scény z filmov a nepoužité koncepty, ktoré prichádzajú takmer na dennej báze. Marvel tým udržuje diskusie o ich filmoch aj mimo sezóny.

Najnovšiu zaujímavosť nám priniesol Ryan Meinerding, ktorý v štúdiu Marvel Studios pracuje na pozícii vedúceho vizuálneho rozvoja. Týka sa to odhalenia nepoužitých konceptov z filmu Avengers: Endgame, ktoré odhaľujú Doctora Strangea v Iron Manovom obleku. Tieto koncepty sa pôvodne objavili na Twitteri.

Doctor Strange Scott Derrickson

Zdroj: fandango.com

Doctor Strange v Iron Manovom obleku

Tieto koncepty boli potenciálnymi dizajnmi našich obľúbených postáv, ktoré sa nakoniec nedostali do finálnej verzie filmu a boli zahodené do koša. Ide o alternatívne cesty, ktoré štúdio zvažovalo a experimentovalo s nimi pred tým, ako došli k finálnemu rozhodnutiu.

Tým najzaujímavejším konceptom je teda doktor Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), ktorý na nákresoch oblieka Iron Manov oblek. Presnejšie ide o pokročilé brnenie vytvorené pomocou nanotechnológie, ktoré ešte zlepšuje sily čarodejníka s titulom “Sorcerer Supreme”. To najlepšie sa však nachádza v jeho hrudníku.

Tony Stark používal na prežitie a napájanie jeho oblekov takzvaný Arc Reactor, ktorý počas filmov postupne vylepšoval. Keď sa ale lepšie pozriete na oblek Doctora Strangea, tak namiesto oblúkového reaktoru uvidíte Oko Agamotta (Eye of Agamotto). To je samozrejme známe ako nosič jedného z Kameňov nekonečna, presnejšie Kameňa času.

Doctor Strange je jeho strážcom a veríme, že by išlo o omnoho silnejší zdroj napájania pre oblek. Na jednom z nákresov taktiež vidíme, že v obleku bojuje proti čarodejníkovi menom Ebony Maw zo skupiny Black Order. Ten mu vo filme Infinity War poriadne zavaril.

Myslíte si, že sa Doctorom Strangeom v obleku stojí nejaký príbeh? Chceli by ste ho tak vidieť v Avengers: Endgame? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: hypebeast.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár