Kto sa oficiálne stáva trinástym Doctorom? Pre seriál Doctor Who ide o najväčšiu zmenu v histórii!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Herec Peter Capaldi ešte v januári svetu oznámil, že s koncom najnovšej série opúšťa seriál Doctor Who. Od vtedy bol internet plný rôznych špekulácií ohľadom toho, kto sa stane novým Doctorom. Aký by mohol mať vek, rasu či dokonca aj pohlavie? Fanúšikovia sa pol roka zamýšľali nad tým, kto presne po novom prevezme TARDIS. Novinka však bola po dlhej dobe nedočkavosti konečne oznámená!

Kto sa stane novým Doctorom?

V poradí trinástym seriálovým Doctorom sa oficiálne stáva herečka Jodie Whittaker! Nový hlavný scenárista Chris Chibnall teda zjavne počúval čoraz hlasnejšiu skupinu fanúšikov, ktorá by rada videla ženského Doctora. Filmár sa teda rozhodol prerušiť vyše 50 ročnú tradíciu a do hlavnej úlohy ako prvý obsadil ženu. Ide o zaujímavý a odvážny krok, ktorý sa skôr či neskôr musel stať skutočnosťou. Žiaľ, nie každého tieto správy potešili a našli sa aj takí, ktorý celý koncept regenerácie Pána Času odrazu odsudzujú.

Whittaker už má s Chibnallom herecké skúsenosti a históriu. Medzi jej najznámejšie úlohy patrí rola smútiaceho rodiča Bath Latimer z populárneho britského seriálu Broadchurch. Herečka už mnoho krát preukázala a opäť dokázala, že je veľmi schopná a talentovaná. Medzi jej najsilnejšie stránky patrí schopnosť bezproblémovo a presvedčivo zahrať veľmi mocné a emotívne úlohy.

Jej komediálna časť, ktorá je pri postave Doctora obzvlášť dôležitá, sa však v minulosti ešte nikde neukázala. Herec Peter Capaldi, predchádzajúci Doctor sa však už vyjadril, ako pevne verí, že Whittaker zvládne všetko, čo sa jej v tejto ambicióznej role postaví do cesty a bude z nej naozaj skvelý Doctor.

Čo vravíte na Jodie Whittaker v role Doctora? Sadne vám do úlohy, alebo so zmenou pohlavia hlavnej postavy nesúhlasíte?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -