V kinách zhorel, teraz má druhú šancu. Prehliadaný filmový klenot je online

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Skvelý film je online na ďalších službách

Tento film bude zbožňovať každý milovník psov. Ešte v apríli sa do kín dostala snímka Nezlomní (Arthur the King), v ktorej si hlavné úlohy zahrali Mark Wahlberg a roztomilý pes. Nikto pritom nečakal, že z toho na prvý pocit gýčovo-dojímavého príbehu sa stane skutočne kvalitný príbeh. Ak ste ho v kinách zmeškali, nemusíte to ľutovať. Film Nezlomní totiž práve dorazil online.

Michael Light (Wahlberg) je pretekár, ktorý vyhľadáva tie najextrémnejšie dobrodružstvá. Je zúfalý, aby dostal ešte jednu šancu, pri ktorej by mohol zvíťaziť, nahovorí tak jeho sponzorov, aby podporili jeho a jeho tím atlétov (Simu Liu, Nathalie Emmanuel a Ali Suliman) pri netradičnom šampionáte.

Týmto šampionátom je Adventure Racing Championship v Dominikánskej Republike. Ide o mimoriadne náročné, 435 míľ dlhé preteky, pri ktorých sa behá, kajakuje, lozí aj bicykluje. Popri tom športovcov cez všetky zdanlivo neprekonateľné terény prenasleduje netradičný spoločník – túlavý pes.

Kvôli jeho neoblomnej vôli dostane meno Artuš (Arthur) podľa bájneho kráľa z legiend. Odhodlaný psík je nielen rozkošným doplnkom príbehu, ale práve oňho sa celý dej opiera. Mimo iné je filmy režiséra Simona Cellan Jonesa aj kvalitnou ukážkou neoblomnej lojálnosti psov.

mark wahlberg arthur the king
Zdroj: themoviedb.org

Diváci ho prijali veľmi pozitívne

Nielen kvôli citlivej téme, ale aj filmárskej práci má počin Nezlomní na portáli CSFD pozitívne hodnotenie 74 %. Diváci na IMDb mu udelili o niečo kritickejších 7/10 bodov, avšak na portáli Rotten Tomatoes má nádherné divácke skóre 97 %. Ak teda máte radi psov a Wahlberga, dokonalejší film snáď nenájdete.

Film mal rozpočet 19 miliónov dolárov, pričom celosvetovo zarobil iba 31 946 748 dolárov. Nie je to zrovna oslnivý výkon vzhľadom k hereckému obsadeniu.

Tých, ktorí dojímavý príbeh ešte nevideli alebo tých, ktorí by si radi poplakali znova poteší správa, že Nezlomní dorazili na VOD služby. K dispozícii je na prenájom alebo zakúpenie na platformách Apple TV Amazon Prime Video a iných. Po novom ho ale nájdete aj na lokálnych službách, ako napríklad DaFilms (prenájom za 3 eurá) alebo internetovej TV Kuki.cz.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -