Herecké hviezdy ako obete i podvodníci vo filme Dokonalá lož

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Návštevníci a návštevníčky slovenských kín si v nich môžu práve teraz vychutnať napínavú drámu Dokonalá lož (The Good Liar), ktorá je hereckým koncertom dvoch z najúspešnejších hollywoodskych hviezd súčasnosti – Helen MirrenIana McKellena. Kto z nich sa stane obeťou dokonalej lži?

Roy Coutnay je rodený podvodník a nechce uveriť tomu, koľké šťastie ho postrehlo, keď sa cez online zoznamku spoznal s dobre situovanou vdovou Betty McLeishovou. Tá ho vpúšťa nielen do svojho domu, ale aj do svojho života. Sám Roy je prekvapený, koľko starostlivosti venuje Betty, a že jeho cit, ktorý mal byť len fingovaným, sa zrejme stáva skutočným. Všetko sa však môže zmeniť a zo stabilizovaného života sa môže razom ocitnúť na zradnom tenkom ľade. Nie je ani zďaleka jediný, kto má svoje tajomstvá…

Prvotriedne obsadenú snímku nakrútil režisér Bill Condon, ktorý má na svojom konte oceňované drámy Bohovia a monštrá, Kinsey, ale aj rozprávkový megahit Kráska a zviera. Mimoriadne nadaný a skúsený filmár spojil svoj um s talentom hereckých hviezd Helen Mirren Iana McKellena, ktorých spojenie ho zaujalo v ich spoločnej broadwayskej divadelnej inscenácii. „Vedel som, že sú skvelými sparring partnermi,“ hovorí režisér a dodáva, že ho fascinuje, akými odlišnými spôsobmi k práci pristupujú. „Myslím, že pri Helen je to viac o momentálnej skúsenosti a o tom, ako to v jednej chvíli všetko ožíva, kým pri Ianovi je základom nacvičovanie, diskusia a dôkladné skúmanie scenára, rovnako ako pohybu na scéne, kostýmov či rekvizít. Bolo fascinujúce sledovať ich interakciu.“

Od štvrtka 14. novembra 2019 si môžu interakciu ústrednej dvojice vychutnať aj slovenskí diváci a diváčky. Snímku Dokonalá lož do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: TS Continental film

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -