Kedy by mala byť dokončená dohoda medzi Disney a Foxom, a X-Meni by sa mohli ukázať v MCU?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Minulý rok otriasla svetom obrovská správa ohľadom kinematografie a televízie. Monopol s názvom Disney totižto odkúpil štúdio Fox, presnejšie jeho veľkú časť. Disney totižto plánuje kúpiť filmové a televízne štúdio 20th Century Fox, zatiaľ čo sa športové a spravodajské kanály sformujú do novej spoločnosti. To samozrejme znamená, že Disney bude vlastniť všetky filmy od Foxu aj spolu s ich slávnymi sériami ako Avatar alebo Votrelec. A keďže plánujú vytvoriť vlastnú streamovaciu platformu, môžu ju naplniť všetkými titulmi od Foxu. Toto bude mať vplyv aj na Marvel série ako X-Men, Fantastická štvorka alebo Deadpool. Všetky tieto univerzá sa totižto budú môcť pripojiť do Marvel Cinematic Universe!

dohoda medzi disney a foxom
Zdroj: screenrant.com

Ako je na tom dohoda medzi Disney a Foxom?

Už od začiatku bolo známe, že táto dohoda bude bojom na dlhú trať. Fox má ešte na najbližšie roky naplánovaných mnoho titulov, medzi ktoré patria Avatar filmy, X-Men: Dark Phoenix, The New Mutants alebo Deadpool 2. Otázka je teda jednoznačná – Do kedy sa tento obchod bude ťahať? Nuž, odpoveď nám priniesol portál Deadline, ktorý mal informácie priamo z veľkého stretnutia zamestnancov Foxu. Prezident štúdia 21st Century Fox prehlásil, že by mala byť dohoda oficiálne finalizovaná koncom leta 2019. To je dokonca najhorší možný variant, a tak by to celé mohlo skončiť už o rok. Disney ide ako parný valec a svoju konkurenciu neničí, no namiesto toho ju požiera.

V preklade, Marvel Studios nemôžu použiť postavy ako X-Men alebo Fantastickú štvorku bez toho, aby sa obchod uzavrel. Kompletného rebootu a spojenia s MCU sa tak určite nedočkáme až do roku 2020 alebo 2021. Je to priam neuveriteľné, no Disney dostane do rúk práva na série ako Avatar, Votrelec, Predátor, Simpsonovci a mnoho ďalších legendárnych titulov. Bude iba na nich, ako s tými svetmi naložia. Môžu ich zrušiť, pokračovať v nich alebo ich kompletne prerobiť. Veríme v to, že to nepokazia. Všetko však ukáže až čas…

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -