Preskúmajte život zakladateľa Microsoftu v dokumente o Billovi Gatesovi

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dokument o Billovi Gatesovi

Už onedlho si budeme môcť na Netflixe pozrieť dokument o Billovi Gatesovi. Pôjde o 3-dielnu sériu, ktorá pojednáva o jeho živote ako celku. Uvidíme, ako vlastne začal firmu Microsoft, čo musel obetovať pre úspech a ako sa z neho stal jeden z najväčších filantropov súčasnosti. Dokumentárny seriál ponesie názov Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates a pochádza z produkcie Netflixu, kde si ho aj budeme môcť pozrieť.

Za dokumentárnou sériou o živote a mysli jedného z najúspešnejších ľudí histórie stojí streamovacia služba Netflix. Produkčný tím viedol režisér Davis Guggenheim, ktorý má na konte Cenu Akadémie za film An Inconvinient Truth.

Veľkou časťou nového dokumentu bude práca Billa Gatesa ako filantropa, ktorý „investuje“ miliardy amerických dolárov do ekológie, zelenej výroby elektrickej energie, výroby liekov pre ľudí v krajinách 3. sveta a tak pod. Uvidíme popri tom, ako funguje jeho mozog.

techpit

 

Gates nám ako divákom vysvetlí, ako analyzuje a rieši problémy. Dozvieme sa, ako mu zameranie na prácu pomohlo stať sa niečím väčším; niekým, kto môže svoje nazhromaždené prostriedky začať využívať na konanie dobra.

Netflix nedávno prišiel s ukážkou na nadchádzajúci dokument, ktorú si môžete pozrieť vyššie. 3-dielnu sériu Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates si na streamovacej službe pozrieme už 20. septembra.

najbohatší ľudia sveta bill gates
Zdroj: time.com

O Billovi Gatesovi

Zo samotného Billa Gatesa sa nedávno stal tretí najbohatší človek na svete. Na takto nízku priečku neklesol už veľmi dlho. Neklesol však na ňu preto, lebo by sa mu finančne nedarilo – práve naopak, jeho súčasný majetok presahuje 107 miliárd amerických dolárov.

Bill so svojou ženou Melindou založili vlastnú charitatívnu nadáciu. Samotný Bill Gates do nej daroval už vyše 35 miliárd dolárov. Nebyť teda jeho charitatívnej činnosti, dnes by mal asi o tretinu väčší majetok, kvôli čomu by dnes bol s prehľadom najbohatší človek sveta.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Pozriete si nový dokument o živote Billa Gatesa? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -