FilmyTrailery

Moderné yoyovanie je šport ako každý iný. Dokument We Are Throwers vás o tom presvedčí!

Moderný štýl yoyovania. Možno ste o tom už počuli, možno nie, no po celom svete je “yoyoing” naozaj známou témou. Možno si práve hovoríte, prečo by sme zrovna my mali písať o takejto téme. Nuž, v našej redakcií sa vrátane mňa nachádza pár bývalých prívržencov tejto záľuby a nebolo by na škodu, keby sa táto vec na Slovensku opäť zviditeľnila. Totižto, yoyovanie bolo aj u nás dosť preslávené, avšak rok čo rok sa znižoval počet ľudí, ktorí to robili s vášňou. Či už ste o tom nikdy nepočuli, kedysi ste yoyovali alebo to aktívne stále robíte, máte mu pre vás dokument, ktorý by vás mohol zaujať.

Dokument We Are Throwers

Dokument We Are Throwers, Zdroj: facebook.com

We Are Throwers.

Presne tak, yoyovanie sa dočkalo vlastného dokumentu, ktorý bol vo výrobe už hodný čas. We Are Throwers je celkovo o zlepšovaní sa a o vášni, s ktorou robíte veci, ktoré vás bavia. Dokument predstavuje moderný štýl yoyovania a unikátnu perspektívu naň od ľudí z celého sveta, ktorí cestujú, súťažia a zlepšujú sa. Natáčalo sa v USA, Japonsku, Poľsku, Česku a na Islande. Film natočil talentovaný poľský yoyer a videomaker Piotr Śmietana. Zistite, ako sa z obyčajnej hračky vyvinul šport a forma umenia

Prostriedky na výrobu filmu sa zbierali pomocou Indiegogo a vášniví yoyeri teda prikladali ruku k dielu. Určite dajte šancu aspoň traileru, v ktorom sa dozviete čo vlastne yoyovanie je a ako moc to pre niektorých ľudí znamená. Pomocou tohto športu sa tvoria kamarátstva, partie a čo hlavne, výborná komunita. Pokiaľ vás dokument zaujme, môžete si ho kúpiť alebo prenajať na stránke reelhouse.org. Kúpa filmu by vás vyšla 15$ a prenajatie 6$.

Dúfame teda, že sa aj tento rok znova všetci stretneme na Slovenských Yoyo Majstrovstvách. 

Plagát k dokumentu We Are Throwers

Plagát k dokumentu We Are Throwers, Zdroj: facebook.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár