Moderné yoyovanie je šport ako každý iný. Dokument We Are Throwers vás o tom presvedčí!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Moderný štýl yoyovania. Možno ste o tom už počuli, možno nie, no po celom svete je „yoyoing“ naozaj známou témou. Možno si práve hovoríte, prečo by sme zrovna my mali písať o takejto téme. Nuž, v našej redakcií sa vrátane mňa nachádza pár bývalých prívržencov tejto záľuby a nebolo by na škodu, keby sa táto vec na Slovensku opäť zviditeľnila. Totižto, yoyovanie bolo aj u nás dosť preslávené, avšak rok čo rok sa znižoval počet ľudí, ktorí to robili s vášňou. Či už ste o tom nikdy nepočuli, kedysi ste yoyovali alebo to aktívne stále robíte, máte mu pre vás dokument, ktorý by vás mohol zaujať.

Dokument We Are Throwers
Dokument We Are Throwers, Zdroj: facebook.com

We Are Throwers.

Presne tak, yoyovanie sa dočkalo vlastného dokumentu, ktorý bol vo výrobe už hodný čas. We Are Throwers je celkovo o zlepšovaní sa a o vášni, s ktorou robíte veci, ktoré vás bavia. Dokument predstavuje moderný štýl yoyovania a unikátnu perspektívu naň od ľudí z celého sveta, ktorí cestujú, súťažia a zlepšujú sa. Natáčalo sa v USA, Japonsku, Poľsku, Česku a na Islande. Film natočil talentovaný poľský yoyer a videomaker Piotr Śmietana. Zistite, ako sa z obyčajnej hračky vyvinul šport a forma umenia

Prostriedky na výrobu filmu sa zbierali pomocou Indiegogo a vášniví yoyeri teda prikladali ruku k dielu. Určite dajte šancu aspoň traileru, v ktorom sa dozviete čo vlastne yoyovanie je a ako moc to pre niektorých ľudí znamená. Pomocou tohto športu sa tvoria kamarátstva, partie a čo hlavne, výborná komunita. Pokiaľ vás dokument zaujme, môžete si ho kúpiť alebo prenajať na stránke reelhouse.org. Kúpa filmu by vás vyšla 15$ a prenajatie 6$.

Dúfame teda, že sa aj tento rok znova všetci stretneme na Slovenských Yoyo Majstrovstvách. 

Plagát k dokumentu We Are Throwers
Plagát k dokumentu We Are Throwers, Zdroj: facebook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -