Zákulisie úspechov i prehier – kiná premietajú film o bojovníkovi Attilovi Véghovi

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Deň po slávnostnej premiére prišiel do kín dokumentárny film Attila, venovaný životnému príbehu jedného z najvýraznejších slovenských športovcov súčasnosti. Attila Végh, bojovník MMA (Mixed Martial Arts) sa v ňom predstaví nielen ako úspešný športovec, ale aj ako syn, brat, otec či človek, ktorým občas tiež zmietajú pochybnosti.

Snímka, ktorá už v stredu 29. januára 2020 na slávnostnej premiére zaujala i dojala prvých divákov a diváčky, mapuje život známeho športovca od raného detstva. Vďaka výpovediam rodiny, priateľov, umelcov, športovcov, kolegov i súperov, ale aj vďaka doteraz nezverejneným archívnym záberom má publikum možnosť spoznať Attilu Végha z doteraz nepoznaných uhlov.

Attila Végh
Zdroj: VDN Promo

Zistí, ako sa z chlapca, ktorý nemal množstvo predpokladov na športový úspech, stala hviezda svetových rozmerov. Uvidí drinu a odhodlanie, ktoré stáli za každým úspechom, ale aj váhanie a pochybnosti, ktoré sprevádzali prehry. Film podrobne sleduje prípravu na zápas storočia, v ktorom vlani Végh porazil českého bojovníka Karlosa „Terminátora“ Vémolu. Nechýba ani nedávny začiatok novej životnej kapitoly, narodenie prvorodeného syna, ktoré prinieslo Attilovi podľa jeho vlastných slov ten najkrajší pocit na svete.

Dokumentárny film českého režiséra a producenta Petra Větrovského prináša do kín distribučná spoločnosť Continental film.

Kto je Attila Végh?

Attila Végh je slovenský bojovník MMA (Mixed Martial Arts – v preklade „miešané bojové umenia“), ktorý ako jediný v histórii Čiech a Slovenska dokázal získať titul majstra sveta v americkej organizácii Bellator. Táto organizácia je v MMA druhou najväčšou organizáciou na svete. Narodil sa v Gabčíkove a napriek tomu, že mal v detstve menej predpokladov na zápasenie než jeho starší brat a roky bojoval so sklonmi priberať, dokázal poraziť svoj osud a vďaka tvrdej drine vystúpať až na pomyselný vrchol.

Po vrchole však prišiel pád v podobe štyroch prehier a nastalo obdobie pochybností a trápenia. To ukončil Attila víťazstvom v organizácii Oktagon, keď po troch zápasoch nenašiel premožiteľa. Ten však prišiel v dobe, keď to nikto nečakal – Attila prehral na domácej pôde v Bratislave šokujúcim KO s Američanom Virgilom Zwickerom a situácia pred tzv. zápasom storočia s českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom dostala vážnu trhlinu. V samotnom zápase, do kterého vstupoval ako outsider, však porazil štyri roky neporazeného Vémolu tvrdým knockoutom za 127 sekúnd a právom sa vrátil na trón.

Zdroj: Continental Film TS

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -