Silver Surfer či samotná Smrť?! – 9 dôležitých detailov, ktoré vám unikli vo filme Infinity War!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dôležité veci, ktoré sa udiali v Infinity War

Od premiéry filmu Avengers: Infinity War ubehlo už takmer štvrť roka. Dnes už ho ale všetci dávno poznáme ako nevídaný megahit. Uspel najmä kvôli tomu, ako perfektne spojil a posplietal rozsiahle príbehy svojich mnohých postáv a komiksov. Práve preto dáva zmysel, že zopár detailov nám aj mohlo uniknúť. Dnes vám teda predstavíme dôležité veci, ktoré sa udiali v Infinity War, aby ste boli dokonalo pripravení na Avengers 4!

Potitulková scéna

Zdroj: kino.dk

Po Thanosovom úspechu a jeho (takmer) finálnej výhre vidíme následky plného použitia Infinity Gauntlet aj v normálnom svete. Aj vo veľkomeste začne miznúť polovica všetkých ľudí, padajú helikoptéry, autá nikto neriadi a vzniká chaos. V ňom sa ocitnú aj dve postavy z MCU, ktoré už poznáme – Nick Fury a Agentka Maria Hill. Ako viete, obaja napokon tiež zmiznú, no Fury pred tým stihne ešte jednu vec. Poslal núdzový signál superhrdinke Captain Marvel, ktorá bude v Avengers 4 hrať veľkú rolu. Ako sa títo dvaja spoznali, to sa dozvieme už o pár mesiacov v jej sólovke.

Smrť

ifninity war thanos smrť
Zdroj: slashfilm.com

Z filmu Infinity War robí úspech aj to, že jasne poznáme Thanosovu inšpiráciu. Vedeli ste však, že v komiksoch to vyzeralo úplne inak? V nich nechcel zničiť polovicu života kvôli dokonalej rovnosti, ale kvôli tomu, aby zapôsobil na Smrť. Samotnú Smrť, ktorá sa zrodila spolu s Kameňmi nekonečna a ovláda svet mŕtvych. Thanosa odmalička ovplyvňovala, čím ho dohnala k šialenstvu a tomu, že kvôli nej chcel zničiť polovicu všetkého života.

Arrested Development cameo

zdroj: twitter.com

Režiséri Infinity War, bratia Russovci, už v MCU režírovali filmy Captain America: Zimný vojak a Civil War. Do svojich počinov radi pridávajú odkazy na svoje predchádzajúce projekty. Jeden takýto easter egg sa nachádza aj v Infinity War. Počas scény, kedy Strážcovia Galaxie navštívia Knowhere s cieľom zastaviť Thanosa, môžeme v pozadí vidieť postavu zo seriálu Arrested Development menom Tobias Fünke (David Cross).

Soul World

koniec filmu infinity war
Zdroj: youtube.com

Keď Thanos dovŕši svoj cieľ a vymaže polovicu života z existencie, na chvíľu sa objaví v oranžovo-sfarbenom prostredí, kde sa stretáva s malou Gamorou. V tejto scéne vidíme, že aj napriek všetkému Thanosa trápi obeta jeho dcéry. Ide však o to, že sa s ňou rozprával v Soul Worlde, čo značí, že sa možno ešte vráti k životu.

Visionov vzhľad

Zdroj: digitalspy.com

Ako vieme, jeden z Kameňov nekonečna, ktoré Thanos zbieral, sa nachádzal aj v čele Visiona. Jeho Mind Stone sa mu nakoniec podarilo vziať, čím ho zabil. V tej chvíli Vision stratil svoju ikonickú červenú farbu a zošedol. Ako nám ale bolo prezradené predtým, celkom mŕtvy ešte nemusí byť, keďže jeho myseľ bola od Mind Stoneu oddelená. To znamená, že napríklad Bruce Banner či Tony Stark by ho ešte mohli oživiť.

Útok v Knowhere

Zdroj: anoncraft.com

Keď sa Strážcovia Galaxie vydali do Knowhere zabrániť Thanosovi v získaní Reality Stoneu, veľmi ich nepotešilo, že ich len zavádzal, a v skutočnosti ho už má. Mocným artefaktom znehybnil Draxa a Mantis tým, že ich premenil na kocky a stuhy. Vedeli ste však, že to nebolo len náhodou? Ide o priamy odkaz na Infinity War komiksy, v ktorých rovnakým spôsobom zastaví Nebulu a jej brata Starfoxa.

Stormbreaker

kto porazi thanosa thor stormbreaker
Zdroj: collider.com

Mocný Thor si musí v Infinity War zaobstarať novú zbraň po tom, čo bol zničený Mjolnir. Vedeli ste však, že názov jeho novej sekery ‚Stormbreaker‚ je opäť nenápadný odkaz na komiksy? Táto zbraň totižto v skutočnosti patrila postave menom Beta Ray Bill.

Red Skull a jeho nový hlas

red skull budúcnosť v mcu
Zdroj: youtube.com

Ako sme sa dozvedeli v Infinity War, záporák prvého Captain America filmu bol Tesseractom vyhostený na opustenú planétu, kde musí strážiť Soul Stone. Herec Hugo Weaving však ponuku na jeho návrat odmietol, štúdio teda muselo zohnať niekoho iného, kto by Red Skullovi prepožičal svoj hlas. Tým niekým sa nakoniec stal Ross Marquand, ktorého poznáme napríklad z The Walking Dead.

Hulk či Silver Surfer?

silver surfer bude v avengers: infinity war
Zdroj: saturn.sk; hotcorn.com

V prvých minútach filmu vidíme, ako Thanos hravo porazil Asgarďanov a Hulka. Našťastie prežil aj Heimdall, strážca Bifrostu, ktorý svoj život obetoval k tomu, aby Brucea Bannera poslal na Zem. Ako vieme, narazil do Sanctum Sanctorum, kde bývajú Doctor Strange a Wong. V komiksoch sa udialo presne to isté, na Zem však bol poslaný Silver Surfer. Aj vďaka tomu pred premiérou Infinity War vznikali dohady o tom, či sa v ňom objaví. Žiaľ, až tak prekvapení sme neostali.

Ako sa vám páčil film Avengers: Infinity War? Vedeli ste všetko, čo sme vám v dnešnom článku priniesli? Vaše názory a postrehy nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -