Dom Harryho Pottera z detstva v Godricovej úžľabine je na predaj! Za koľko sa môžete pochváliť, že vám v dome zomreli Potterovci?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pred viac ako rokom sme vám dali vedieť, že dom Dursleyovcov na Privátnej ceste číslo 4 je na predaj. Teraz však máte už v poradí druhú šancu stať sa Harry Potterom, alebo minimálne bývať na rovnakom mieste, ako kedysi býval on. Aktuálne sa však predáva dom, ktorý si prežil jednu veľmi nepeknú udalosť. Samozrejme, rozprávame o dome vo fiktívnej dedinke zvanej Godricova úžľabina a ide o miesto, kde býval Harry s rodičmi ešte ako bábätko. Nachádza sa tam pár domov, obchodíkov, kostolov a hlavne cintorín, ktorý v roku 1997 navštívili Harry a Hermiona. V tejto dedinke dokonca bývala aj rodina Dumbledorovcov.

Pokiaľ si dobre pamätáte, Harry a Hermiona sa do tejto chatky dostali v prvej časti Darov Smrti. Harry sa v nej stihol narodiť a taktiež prežiť “návštevu” Voldemorta, ktorý tam zabil Lily a Jamesa Potterovcov. Iba budúci majiteľ tohto pozemku sa môže naozaj pochváliť, že mu v dome zomreli dvaja Potterovci… Reálne sa tento dom použitý vo filme nachádza na severe od Londýna v dedinke zvanej Lavenham. Samozrejme, aj mestečko sa líši od Godricovej úžľabiny. Nenachádza sa tam spomínaný cintorín a našťastie ani žiadna Bathilda Bagshot. V stredoveku tento domček vlastnila rodina, ktorá bola skoro tak bohatá, ako kráľovská rodina.

Severus Snape pri dome v Godricovej Úžľabine
Severus Snape pri dome v Godricovej úžľabine, Zdroj: hypable.com

Koľko si za dom Harryho Pottera zaplatíme?

Portál EW potvrdil, že pokiaľ si chcete kúpiť dom, kde boli Potterovci zavraždení tým, koho netreba menovať, museli by ste mať v Gringott banke 1,3 milióna dolárov (v prepočte niečo nad 1 milión euro). V dome sa nachádza 6 spálni, dve kuchyne a dokonca aj vlastná recepcia. V porovnaní s domom Dursleyovcov ide o naozaj rozdielnu sumu. Ten bol pred rokom ponúkaný za 552 tisíc euro. Samozrejme, aj to je obrovská pálka. Tak čo, oplatilo by sa Vám žiť za milión v dome Potterovcov?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah