Nechce sa vám chodiť do kina? Inšpirujte sa týmito ľuďmi, ktorí si urobili domáce kiná priamo vo svojich záhradách

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Domáce kiná v záhradách

- Advertis

V posledných mesiacoch sme sa my, obľúbenci kinosál, museli pre koronavírus uspokojiť len s pozeraním filmov v televízii alebo cez internet. Aj keď sa už kiná otvárajú, je to za veľmi sprísnených podmienok. Ak teda nechcete byť obmedzovaní v kinách, alebo proste len neradi platíte za lístky, inšpirujte sa ľuďmi, ktorí si postavili vlastné domáce kiná priamo v záhradách.

Prekvapujúce rande

domáce kino rande
Zdroj: ladbible.com

Ak chcete prekvapiť svoju polovičku, nechajte sa inšpirovať mužom menom Mike Andrews. Ten svojej priateľke sľúbil, že ju vezme do kina, no nešťastné udalosti posledných mesiacov ich donútili byť len doma. On sa preto rozhodol, že svojej priateľke pripraví prekvapenie vo forme domáceho kina, ktoré postavil v záhrade za domom. Potreboval len kúpiť dataprojektor, plachtu na premietanie, svetielka a všetko pekne naaranžovať.

domáce kino rande 2
Zdroj: ladbible.com

Mike sa taktiež za pomoci svojej sestry pokúsil vyrobiť lístky a krabicu na popcorn, aby ich domáce kino urobil viac autentickým. Dodal tomu okrem originálnosti aj reálnosť a jeho priateľka bola určite potešená.

Netflix z pohodlia domova… na vzduchu?

domáce kiná v záhradách 1
Zdroj: ladbible.com

Okrem Mika Andrewsa bolo mnoho ďalších kreatívnych ľudí, ktorí sa rozhodli premeniť si domovy na domáce kiná. Niekedy stačí naozaj málo a takéto kino nám vie aspoň trošku nahradiť zážitok z kina.

Zázračné svetielka

domáce kiná v záhradách 2
Zdroj: ladbible.com

Podobne ako Mike Andrews, aj títo ľudia použili svetielka do svojej záhrady. Či už ako žiarovky, alebo ako sviečky, efekt to vytvorí vždy rovnako romantický a príjemný. Ak teda plánujete v najbližšej dobe stráviť nejako čas so svojou druhou polovičkou, môžete si brať príklad aj z tejto fotky.

Domáce kiná v záhradách, na lietajúcom koberci alebo v džungli?

domáce kiná v záhradách 3
Zdoj: ladbible.com

Niekedy k šťastiu naozaj netreba veľa. Plachta, pohodlná pohovka, deka a rozprávka od Disney. Prenesiete sa do detstva, ale vlastne stále budete vo svojej záhrade! To sú kúzla rozprávok.

V jednoduchosti je krása

domáce kiná v záhradách 4
Zdroj: ladbible.com

Ako môžete vidieť na tomto obrázku, domáce kiná v záhrade nemusia byť komplikované. Stačí si nájsť dobrý stojan, ktorý udrží dataprojektor, a stenu, na ktorú vieme prichytiť plachtu tak, aby nespadla.

Domáce kiná v záhradách – atmosféra ako v reálnom kine

domáce kiná v záhradách 5
Zdroj: ladbible.com

Domáce kino si viete pripraviť podľa seba a vytvoriť tak atmoséru ako v kine, ktorú tak všetci milujeme. Či už si ho spravíte jednoduché, alebo sa s ním pohráte a vytvoríte si niečo komplikovanejšie, najdôležitejšia je aj tak len jedna vec – pozretie si filmu s najbližšími.

Aj keď sa už kiná otvárajú, stále to nie je to, čo to bolo pred koronavírusom. Obmedzenia nám z toho tradičného kina predsa len niečo zoberú. Ak teda máte záhradu, môžete si skúsiť urobiť vlastné kino. Inšpirácie už máte, tak teraz už len nájsť v sebe energiu a kreativitu. Domáce kino nikdy nenahradí efekty reálneho kina, ale má to aj svoje výhody. Veď kedy ste si mohli film v kine stopnúť a odskočiť na záchod?

Urobíte si takéto kino doma aj vy? Ktorá inšpirácia sa vám najviac páčila? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: ladbible.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť