Donald Trump si do bieleho domu pozval veľké spoločnosti, aby s nimi riešil násilie v hrách! Máme sa obávať?

Nenechajte si ujsť

Prezident Donald Trump si pozval do bieleho domu veľké spoločnosti ako EA, ActiVision, Microsoft, Blizzard, Bethesda, Capcom, Nintendo, Nexon a PlayStation aby vyriešili jeden veľký problém. Domnieva sa, že za tragické incidenty v školách môžu práve video hry! A nie zbrane! Obchodná organizácia ESA, ktorá predstavuje odvetvie videohier vraj nebola pozvaná do Bieleho domu.

Bude to mať vplyv aj na nás?

Na stretnutí, ktoré sa konalo týždeň po vraždách, Donald Trump povedal, že vláda USA musí „niečo urobiť„. Aby sa zaoberalo otázkou, ktorá sa netýka zbraní, ale násilných hier:

„We have to do something about maybe what they’re seeing and how they’re seeing it,“ Trump said during a meeting on school safety. „And also videogames. I’m hearing more and more people say the level of violence on videogames is really shaping young people’s thoughts.“  –  President  Donald Trump

Hromadná vražda na Marjory Stoneman Douglas High School v parku na Floride, ktorá sa konala minulý mesiac, zanechala 14 študentov a 3 zamestnancov mŕtvych a mnoho ďalších zranených. Je to tiež obnovená diskusia, ktorá znie tak, ako to prišlo rovno z roku 1993. Pokiaľ ide o úlohu, ktorú hrajú násilné videohry v spôsobovaní alebo prispievaní k násilnému správaniu, diskusia je explozívna a dvojstranná.

Marjory Stoneman Douglas High School incident
Zdroj: KTLA

Je to čistá politická hlúposť, ale napriek tomu znepokojujúca v tom, že zainteresovaní politici majú názor, že „videohry spôsobujú násilie.“ A to aj napriek úplnému nedostatku akýchkoľvek skutočných dôkazov, ktoré ich spájajú. Pokiaľ ide konkrétne o vraždy Stoneman Douglas, medzi vrahom a videohrami neexistuje žiadna súvislosť. Aj keď existujú dostatočné dôkazy o rasizme, homofóbii a spojitosti k zbraniam.

Čo si o tejto téme myslíte vy? Stretli ste sa už v živote s názorom, že hry spôsobujú násilie?

ZDROJpcgamer

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -