Šok pre zákazníkov: Obľúbená donášková služba končí na Slovensku

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Foodora na Slovensku končí

Zákazníkov dnes 4. apríla čakal v mailovej schránke šok. Donášková služba foodora oznámila, že s okamžitou platnosťou ukončuje svoju činnosť na Slovensku. „Po dôkladnom zvážení sa spoločnosť rozhodla alokovať svoje zdroje a úsilie tam, kde vidí väčší potenciál pre úspech,“ píše sa v mailovom ozname. Doplňujúce informácie firma zverejnila na svojom webe.

Donášková služba foodora pôsobila na Slovensku od roku 2021. Dôvodom ukončenia činnosti je „zmena investičných priorít spoločnosti.“ Rozhodnutie nadobúda účinnosť s okamžitou platnosťou, 4. apríla 2024 o 09:00.

Zákazníci by mali vedieť, že foodora vám objednávku už nedoručí, aj keď aplikácia a webstránka na objednávanie jedla stále funguje.

foodora koniec
Zdroj: foodora

V prípade, že máte ešte nejaké nedoriešené žiadosti, obráťte sa čo najskôr na náš zákaznícky servis cez Foodora aplikáciu,“ dopĺňa prevádzkovateľ služby.

Kuriéri, partneri a zákazníci dnes budú dodatočne informovaní a dostanú podrobné informácie o tejto záležitosti. Zamestnanci, ktorých sa to týka, už boli informovaní. Spoločnosť im poskytne podporu počas tohto prechodného obdobia vrátane odstupného, ktoré presahuje legislatívne minimum.

Ukončenie našich služieb na Slovensku bolo ťažkým rozhodnutím. Po dôkladnej analýze a zvážení sme však presvedčení, že toto rozhodnutie nám umožní presmerovať naše investície do krajín s väčšími príležitosťami, čím si v konečnom dôsledku otvoríme cestu udržateľnému rastu a dlhodobému úspechu,“ hovorí Pedram Assadi, CEO spoločnosti Delivery Hero Europe.

Assadi v oficiálnom vyhlásení ďakuje zákazníkom, partnerom, kuriérom a zamestnancom za ich podporu a oddanosť. „Naším cieľom je zaistiť, aby proces ukončenia prebiehal čo najhladšie pre všetky zúčastnené strany,“ dopĺňa.

SK_1Goodbye_Bolt
Zdroj: foodora

Sme nesmierne vďační všetkým členom nášho tímu za ich prínosnú prácu a odhodlanie pre spoločnosť foodora na Slovensku. Našim talentovaným zamestnancom prajeme všetko najlepšie v ich ďalšom pôsobení,” dodáva Pedram Assadi.

Nezvládli boj s konkurenciou

Spoločnosť foodora nekončí definitívne, donáškovú službu bude naďalej prevádzkovať na aktívnych trhoch (v Rakúsku, Českej republike, Dánsku, Maďarsku, Fínsku, Nórsku a Švédsku). Ukončila len svoje aktivity na Slovensku.

Foodora donášala okrem jedál z reštaurácií aj potraviny a všeobecné výrobky pre domácnosť. Zákazníkov chcela okrem iného zaujať aj krátkou 30-minútovou doručovacou dobou. Na trhu súperila s konkurenciou v podobe služieb Wolt, Bolt Food, Bistro a iné.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -