Doom Eternal: Naše PRVÉ DOJMY z tejto pekelnej jazdy s démonmi

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Konečne ho tu máme. Legendárneho zabijaka démonov, s ktorým sa opäť dostávame do nepretržitého boja s peklom. V hre som odohral asi 8 hodín. Musím povedať, že trhanie démonov na kusy nikdy nebolo krajším. Aké sú z Doom Eternal moje prvé dojmy?

Doom Eternal
Zdroj: Leonard Priesol

Peklo je už aj na Zemi

Prvé, čo sa mi veľmi páčilo, bol kvalitný soundtrack od slávneho Micka Gordona. Mick dokázal prerobiť skladby zo starých dielov Doom a dodať im moderný, metalový nádych. Pri vraždení démonov sa to počúva naozaj veľmi dobre. Tak, ako mal Doom z 2016 krátke intro do hry, kde ste jednoducho zobrali zo zeme pištoľ a začali masaker, podobne to je aj v Doom Eternal. Akurát, že miesto pištole dostanete rovno brokovnicu.

Grafika je úchvatná. Hra je budovaná na novom engine ID Tech 7, v ktorom sa autori dokázali s hrou doslova vyhrať. Aj vďaka nemu sme sa dočkali nového gore systému, kde po každom výstrele do démona z neho opadáva mäso. V prvej misii sa dostávate na Zem. Zem, ktorú napadli démonické sily.

Doom Eternal
Zdroj: Leonard Priesol

Autori nezabudli ani na klasiku

Doom bol vždy známym pre svoje tajomstvá. V Eternal je ich priam neúrekom. Za každou stenou sa môže niečo ukrývať. Ja sa snažím nájsť všetko a oplatí sa to. Ide o zberateľské veci, ktoré potešia každého fanúšika. Či už hračky démonov, albumy so skladbami klasických Doom hier, životy alebo cheaty.

Tieto veci si po získaní môžete prehliadnuť vo Fortress of Doom. Je to „skromný“ úkryt Doom Slayera, kam si chodíte oddýchnuť po každej misii. Zo začiatku som sa bál, že odtiaľto budete môcť chodiť na vedľajšie misie, ako to bolo aj vo Wolfenstein: Youngblood. Doom ale nesklamal a chodíte odtiaľto len na hlavné príbehové misie.

Doom Eternal
Zdroj: Leonard Priesol

Ako sa mi teda nový Doom Eternal pozdáva?

Napriek tomu, že Doom Eternal nesklamal, sa mi niektoré veci nepáčia. Napríklad nový parkour systém. Doom Slayer sa dokáže zachytávať na stenách a skákať po tyčiach. Mne sa toto osobne do Doomu nehodí. Veľakrát sa mi taktiež stalo, že kvôli obrovským priestranstvám som nevedel, kadiaľ mám pokračovať, a tak som skončil v jame.

Sú to ale veci, ktoré takého fanúšika tejto série, ako som ja, neodradia od pokračovania. Preto sa teším na to, čo mi ešte hra dokáže ponúknuť. Čoskoro môžete očakávať aj celú recenziu. Doom Eternal stojí za to!

Doom Eternal
Zdroj: Leonard Priesol

Vyskúšali ste už Doom Eternal, alebo to ešte len plánujete? Napíšte nám do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -