Obsadenie Percyho Jacksona sa rozrastá aj o dospelých členov. Kto si zahrá Pána D či Percyho mamu?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dospelé obsadenie seriálu Percy Jackson

Dlho očakávaný seriál Percy Jackson and the Olympians sa prednedávnom začal nakrúcať. Predchádzalo tomu ale veľa rokov príprav a dohadovania sa so štúdiom Disney, ktoré mu ale nakoniec dalo zelenú. Keďže je nakrúcanie v plnom prúde, pomaly nám tvorcovia odkrývajú aj mená hlavných postáv. Zatiaľ čo hlavné detské obsadenie (a teda Percy Jackson a jeho kumpáni) poznáme už nejaký ten čas, dospelé sa nám odhalilo len nedávno.

Percyho Jacksona, syna Poseidóna, si zahrá mladý herec Walker Scobell, známy z nedávno vydaného filmu The Adam Project. Jeho nerozlučnú trojicu doplní Aryan Simhadri, z ktorého sa stane satyr Grover Underwood, a Leah Sava Jeffries, z ktorej sa stane dcéra bohyne Atény Annabeth Chaseová. Pre obsadenie herečky do úlohy Annabeth boli fanúšikovia veľmi nespokojní, keďže herečka je čiernej pleti, zatiaľ čo Annabeth v knihách autor opisoval ako bielu blondínku.

percy jackons detské obsadenie
Leah Sava Jeffries, Walker Scobell a Aryan Simhadri; Zdroj: tvguide.com

Poznáme hercov všetkých dôležitých dospelých postáv

Tvorcovia ale potom herečku bránili na sociálnych sieťach, pričom tvrdili, že ju nevyberali podľa farby pleti, ale podľa jej hereckých schopností. Snáď z nej teda bude dobrá Annabeth Chaseová. A to isté dúfame aj o jej starších kolegoch. Do veľmi dôležitej úlohy Percyho mamy Sally Jacksonovej obsadili herečku Virginiu Kull. Ju bolo možné zahliadnuť v projektoch ako Big Little Lies alebo Mr. Mercedes.

Jej manžela a nevlastného otca Percyho menom Gabe Ugliano si zahrá Timm Sharp. Jeho môžeme poznať z projektov Blunt Talk či Six Feet Under. S ním Percy nemá najlepší vzťah, rovnako ako ani so svojou učiteľkou pani Doddsovou, z ktorej sa vykľuje fúria Alecto. Tú si zahrá herečka Megan Mullally, známa napríklad z Parks and Recreation či ako hlas Gayle z Bob’s Burgers. Na druhú stranu, dobrý vzťah bude mať Percy so svojím učiteľom latinčiny pánom Brunnerom, ktorý je vozíčkar.

Percy Jackson dospelé obsadenie
Virginia Knull, Glynn Turman, Megan Mullally, Timm Sharp a Jason Mantzoukas; Zdroj: thenerdstash.com

Ale to len do chvíle, kým nevyjde z medzi dimenzionálneho vozíka celý a ukáže sa v plnej kráse ako kentaurus Cheirón, tréner v Tábore polokrvných. Zahrá si ho Glynn Turman, ktorého môžeme poznať z projektov Fargo alebo The Wire. A vedúcim tohto tábora, známym pod prezývkou Pán D alebo pod celým menom Dionýzos, bude Jason Mantzoukas, ktorého môžeme najviac poznať zrejme zo seriálu Brooklyn 99.

Čo hovoríte na dospelé obsadenie seriálu? Je podľa vás, minimálne na prvý pohľad, trefné? Dajte nám to vedieť do komentárov.

Zdroj: decider.com, rickriordan.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -