Dostane Robert Downey Jr. Oscara za Avengers: Endgame?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Dostane Robert Downey Jr Oscara za film Avengers: Endgame? Pred 92. ročníkom odovzdávania Cien Akadémie, ktorý sa bude konať 9. februára 2020, sa, prirodzene, rozpráva o tom, kto si zaslúži vyhrať Oscara a kto nie. Ako je to s Iron Manom? Je možné, že herec čoskoro získa Cenu Akadémie za Najlepšieho herca v hlavnej úlohe? Poďme to spolu zistiť!

Ako sa stať Iron Manom
Zdroj: pinterest.com

Dostane Robert Downey Jr Oscara za Endgame?

Robert Downey Jr. stál pri Kevinovi Feigem od samotného začiatku MCU. Filmom z 2008 začal tento filmový vesmír, ktorý počas rokov prerástol v monštróznu sériu s vyše dvadsiatimi titulmi. Posledná veľká tímovka, Avengers: Endgame, dokonca prebrala titul najúspešnejšieho filmu všetkých čias od Avatara (2009).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Práve v spomenutom Avengers: Endgame herec Robert Downey Jr. ukončil svoju 11-ročnú cestu u Marvel Studios. Je teda logické, že fanúšikovia budú zubami-nechtami bojovať za to, aby získal všemožné ocenenia. Navyše, každý musí uznať, že Downey v jeho poslednom MCU filme ponúkol dosť možno najlepší herecký výkon jeho kariéry. Aké su teda šance, že získa nomináciu na Oscara (či výhru)?

Zdroj: thehollywoodreporter.com

Áno a nie

Na internete sa objavujú rôzne názory. V prvom rade sa však pozrime na to, čo hovorí jeden z režisérov, Joe Russo. Toto povedal v dávnejšom rozhovore pre Backstory Magazine:

„To, čo je tak neuveriteľné na Robertovi Downeym a jeho výkone – a myslíme si, že ide o výkon, ktorý si zaslúži ocenenia – je moment, kedy sa pozrie na Benedicta (Doctor Strange). V tom momente, čo vidíte, že sa stane s jeho tvárou, spôsob, akým mu klesnú oči a uvedomí si to… Je to preto, lebo pozná riešenie. Riešenie, ktoré zahŕňa jeho lusknutie prstami – a jeho smrť.“

bratia russovci avengers marvel
Zdroj: marvelstudiosnews.com

Obaja režiséri pokračovali a podotkli, že si myslia, že Downeyho výkon v MCU je „ohromujúci“. „Zaslúži si Oscara viac ako ktokoľvek za posledných 40 rokov, a to vďaka tomu, ako motivoval populárnu kultúru,“ dodali bratia Russovci.

Sú tu šak aj názory, že Downey si Oscara za úlohu Tonyho Starka v Avengers: Endgame nezaslúži, a to preto, lebo ani zďaleka nešlo o najlepší výkon jeho kariéry. Sergio Pereira z portálu Fortress of Solitude uvádza, že aj keď je na Akadémiu vytváraný veľký tlak od fanúšikov, nominácia na Oscara by nemala byť o tom, ako sa ľuďom páčila filmová postava, ale ako dobre bola stvárnená.

Dostane Robert Downey Jr Oscara
Zdroj: time.com

Ide o zaujímavú tému. Fanúšikovia jednoznačne chcú, aby Downey dostal aspoň nomináciu. Nestranní ľudia sú však toho názoru, že jeho hereckému výkonu je priposovaný nadmerný talent, a to len kvôli tomu, že Iron Man ukončil svoju emocionálnu cestu v MCU.

A čo na to vravíte vy? Mal by podľa vás herec Robert Downey Jr. dostať Oscara, prípadne len nomináciu, za jeho prácu na filme Avengers: Endgame? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: ladbible.com, fortressofsolitude.co.za, cheatsheet.com, unionjournalism.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -