Ako sa dostať ku konzole PlayStation 5 ešte pred koncom roka? Máme pre vás dobrú správu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Trh, kde je dopyt väčší ako ponuka? Konzoly novej generácie sú konečne tu, no problém s dostupnosťou zasiahol celý svet. PlayStation 5 nie sú dostupné a v deň vydania 19. novembra sa dostali do rúk šťastlivcom, ktorí si stihli vytvoriť skoré predobjednávky. V nedávnom rozhovore s ruskou tlačovou agentúrou TASS riaditeľ Sony Interactive Entertainment Jim Ryan prezradil, že všetky existujúce konzoly PlayStation 5 boli kompletne vypredané. Aj vďaka tomu sa spoločnosti Sony podarilo v deň vydania predať takmer dvojnásobok toho, čo Microsoft predal konzolí Xbox Series X/S.

Bohužiaľ, situáciu s nedostupnosťou novej generácie PlayStation zneužívajú špekulanti na slovenských bazárových portáloch. Predajné ceny PlayStation 5 s diskovou jednotkou dokázali na bazároch dosiahnuť až 1000 eur, čo je dvojnásobok maloobchodnej ceny. Za nezmyselne horibilné sumy ľudia ponúkali aj krabice, či dokonca sáčky z nej…

playstation 5 na slovensku cena
Zdroj: allforsurprise.235.sk, pngkey.com

PlayStation 5 budú dostupné už čoskoro

Pôvodne to vyzeralo tak, že druhá várka konzolí príde do online obchodov (a možno konečne do kamenných predajní) až po novom roku, niekedy na prelome januára a februára. No dnes máme pre vás dobré správy, pretože spoločnosť oznámila v príspevku na Twitteri ich dostupnosť ešte pred koncom roka.

„Chceme poďakovať hráčom kdekoľvek za to, že uvedenie PS5 na trh predstavuje naše vôbec najväčšie uvedenie konzoly na trh. Dopyt po systéme PS5 je bezprecedentný, a preto sme chceli potvrdiť, že do konca roka dorazí k maloobchodníkom viac zásob systému PS5 – prosím zostaňte v kontakte s miestnymi predajcami.“

Špecifický dátum doplnenia zásob oznámený nebol, takže vám poradíme jediné – pokiaľ môžete, vytvorte si predobjednávku už dnes. Každopádne, spoločnosti Sony aj Microsoft oznámili, že predaje ich next-gen konzol sú zatiaľ najväčšími v ich histórii.

Veľký dopyt je aj po Xboxe vo verzii Series X, ktorý by mal doplniť zásoby do apríla 2021. K nám do redakcie sa jeden kus PlayStation 5 už dostal, preto sa čoskoro môžete tešiť na rôzne testy a recenzie nových hier. Určite teda ostaňte naladení.

Plánujete si konzolu zakúpiť počas druhej várky, alebo počkáte do vydania potenciálnej slim verzie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -