Všetkých 10 dračích jazdcov zo seriálu Rod draka, zoradených podľa sily ich drakov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dračí jazdci v seriáli Rod draka

Seriál Rod draka, ktorý je prequelom k seriálu Hra o tróny, sa pred pár dňami skončil. Aspoň teda prvá séria, pričom na druhú sériu si budeme musieť počkať nejaký ten čas. Čo mal ale tento nový prírastok do televíznej série iné ako jeho predchodca? Nuž, boli to draky a ich dračí jazdci, ktorých v prvej sérii Rod draka bolo neporovnateľne viac ako v ôsmich sériách Hry o tróny.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Dôvod, prečo prečo je to tak, je ten, že v novom seriáli existuje omnoho viac Targaryenov, členov starobylého rodu, ktorí dokázali skrotiť draky. Malým deťom z tohto rodu dokonca dávali do kolísky dračie vajce. Keď sa vyliahlo, malý drak hneď patril mladému Targaryenovi, ktorý ho potom vycvičil. Ak sa im drak nevyliahol, museli si skrotiť draka, ktorému jazdec už zomrel, alebo divokého draka.

10. Baela Targaryen

Baela Targaryen
Zdroj: instagram.com

Na poslednom mieste sa umiestnila dcéra Daemona Targaryena a Laeny Velaryon, Baela Targaryen. Jej dračicou je Moondancer, ktorá však nepatrí medzi najsilnejšie, keďže je ešte veľmi mladou. Je však dosť veľkou na to, aby dokázala uniesť svoju jazdkyňu, a tak bude síce nie veľkou, no istou podporou Čiernych v Tanci drakov. Dračicu sme zatiaľ v seriáli nevideli, no určite sa ukáže v ďalšej sérii.

9. Lucerys Velaryon

Lucerys Velaryon
Zdroj: distractify.com

Druhorodeným synom Laenora Velaryona (resp. Harwina Stronga) a Rhaenyry Targaryen je mladý, no odvážny mladík Lucerys Velaryon. Okrem toho, že práve on pripravil Aemonda Targaryena o oko, je jazdcom draka Arraxa. Ten je podobne ako Moondancer stále ešte malým drakom, čo znamená, že nie je veľmi veľkou hrozbou, no stále dokáže aspoň voziť svojho jazdca.

8. Laenor Velaryon

Laenor Velaryon
Zdroj: winteriscoming.net

Syn „morského hada“ Corlysa Velaryona a Rhaenys Tagraryen, ktorý momentálne žije na Essose so svojim priateľom. Laenor Velaryon bol ženatý s Rhaenyrou Targaryen až do svojej nafingovanej smrti a jazdil na drakovi menom Seasmoke. Nejde o najväčšieho draka v sérii, no aj tak dokázal, že dokáže byť silným bojovníkom a nedostatok veľkosti si kompenzuje pohyblivosťou. Laenor si už na ňom nezajazdí, no určite nebol jeho posledným jazdcom.

7. Rhaenyra Targaryen

Rhaenyra Targaryen Dračí jazdci Rod draka
Zdroj: ew.com

Rhaenyra Targaryen, dcéra kráľa Viserysa Targaryena a Aemmy Arryn, jazdí na dračici menom Syrax. Ide už o pomerne veľkú dračicu, ktorá však posledné roky trávi väčšinu času v dračej jame a Rhaenyra na nej jazdí iba občas. V minulosti na nej ale lietala častejšie a tak majú medzi sebou silné puto. Ide o dračicu hodnú kráľovnej Westerosu (aspoň podľa Čiernych).

6. Aegon Targaryen

Aegon Targaryen Dračí jazdci Rod draka
Zdroj: hollywoodreporter.com

Kráľ Westerosu (podľa Zelených) a prvorodený syn Viserysa Targaryena a Alicent Hightower, Aegon Targaryen, sa nielen že volá podľa slávneho dobyvateľa, je ešte aj jazdcom najkrajšieho draka menom Sunfyre. Toho sme videli v seriáli iba na chvíľku, no keď sa spojí so svojím jazdcom, vedia byť neľútostný pár. Aj napriek svojmu mladému veku je totiž poriadne veľký.

5. Jacaerys Velaryon

Jacaerys Velaryon
Zdroj: popsugar.co.uk

Prvorodeným synom Laenora Velaryona (resp. Harwina Stronga) a Rhaenyry Targaryen je Jacaerys Velaryon, ktorý by po matke mal jedného dňa nastúpiť na Železný trón. Je jazdcom na menšom, no silnom a zdravom drakovi Vermaxovi. Obaja budú veľmi dôležití pre Tanec drakov, pričom ak sa Vermaxova odolnosť spojí s Jaceovov obrannou povahou, dokážu veľké veci.

4. Helaena Targaryen

Helaena Targaryen
Zdroj: fictionhorizon.com

Dcéra Viserysa Targaryena a Alicent Hightower, Helaena Targaryen, je snílkom žijúcim vo vlastnom svete. Občas sa jej podarí predpovedať nejaké udalosti, ale inak je so svojou milou, úprimnou povahou len vo svojich myšlienkach. Jej dračicou, s ktorou má silný vzťah, je Dreamfyre, ktorá predtým patrila Rhaene Targaryen. Je to staršia, nesmierne silná a nebezpečná dračica, ktorá je veľkou pomocou Zeleným.

3. Daemon Targaryen

Daemon Targaryen Dračí jazdci Rod draka
Zdroj: deadline.com

Brat kráľa Viserysa a najmladší syn Baelona Targaryena a Alyssy Targaryen je nebezpečným a prefíkaným bojovníkom, ktorý nedodržiava žiadne pravidlá. Daemon Targaryen jazdí na drakovi menom Caraxes, ktorý predtým patril Aemonovi Targaryenovi. Ide o skúseného a hrôzostrašného draka, ktorý patrí k najväčším, no aj najrýchlejším drakom a Čiernym tak dáva spolu so svojím jazdcom veľkú výhodu.

2. Rhaenys Targaryen

Rhaenys Targaryen Dračí jazdci Rod draka
Zdroj: twitter.com

Kráľovná, ktorá nebola, je dcérou Aemona Targaryena a Jocelyn Baratheon. Rhaenys Targaryen, manželka Corlysa Velaryona, má skvelé vystupovanie a maniere. Jazdí na dračici Meleys, ktorá predtým patrila Alysse Targaryen. Jazdkyni a ani dračici nie je radno postaviť sa do cesty, keďže obe sú skvelými bojovníčkami. A čo viac, Meleys sa častokrát považuje za najrýchlejšiu dračicu vo Westerose, čo určite nie je na škodu.

1. Aemond Targaryen

Aemond Targaryen Dračí jazdci Rod draka
Zdroj: wikiofthrones.com

Druhorodený syn Viserysa Targaryena a Alicent Hightower síce prišiel o oko, no získal momentálne najväčšieho draka vo Westerose – dračicu Vhagar. Spravil naozaj všetko pre to, aby túto starú, no silnú a obrovskú dračicu získal, a tak sa z Aemonda Targaryena teraz stal naozaj najsilnejší a najobávanejší jazdec, ktorý lieta po oblohe. Len málo iných dračích jazdcov sa mu dokáže postaviť a prežiť to. Pred ním na Vhagar jazdili Visenya Targaryen, Baelon Targaryen a Laena Velaryon.

Toto sú dračí jazdci, ktorých sme zatiaľ videli v seriáli Rod draka. Súhlasíte s poradím tohto rebríčka? Je naozaj Aemond najsilnejším dračím jazdcom vďaka Vhagar?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. tak to, ci je naozaj najsilnejsi vedia len tvorcovia serialu :) V poslednej epizode sme videli v katakombach draka bez „jazdca“ tak ten moze byt podobne silny, ale kto vie.. Velka skoda, ze serial nepokracuje hned teraz a musime cakat zrejme az do 2024

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -