Drake a Michael Jordan investovali obrovské peniaze do elektronických športov!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Elektronické športy, známe prevažne pod prezývkou e-Športy alebo „Esports“, sú každým dňom väčšie a väčšie. Turnaje v hrách ako League of Legends, CS:GO, Dota 2 alebo Call of Duty sú aktuálne tak preslávené, že sa zvažuje ich pridanie na olympijské hry. Dnes však nebudeme polemizovať o tom, či by mali byť videohry súčasťou takýchto udalostí. Skôr sa pozrieme na to, ako môžu elektronické športy tak rapídne rásť a čomu za to vôbec vďačia. Odpoveď je jednoduchá – Investori. Ľudia, ktorí do rôznych e-Športových organizácií lejú obrovské peniaze, pretože im naozaj veria. Medzi týchto ľudí sa najnovšie pridala aj americká rapová hviezda Drake a legendárny hráč NBA, Michael Jordan!

Ešte len minulý týždeň organizácia 100 Thieves oznámila, že sa Drake stáva ich spolumajiteľom, spoločne so Scooterom Braunom. Pred pár dňami sme sa zas dozvedeli, že Michael Jordan investoval do spoločnosti aXiomatic, pod ktorú spadá aj Team Liquid. Každopádne, títo dvaja sú len zlomkom celebrít, ktoré za tie roky investovali do elektronických športov. Späť v roku 2016 kúpil Steve Aoki väčšinový podiel z Rogue Gaming. Shaquille O’Neal je zasa spolumajiteľom NRG. Ashton Kutcher, Stephen Curry a Rick Fox taktiež investovali do tohto priemyslu. Poďme sa teda pozrieť na to, kam putovali obrovské peniaze od Drake-a a Michela Jordana! Do akých tímov a spoločností sa rozhodli investovať?

Scooter Braun a Drake
Scooter Braun a Drake, Zdroj: theverge.com

Drake sa stal spolumajiteľom 100 Thieves

Jedna z najrýchlejšie rastúcich e-Športových organizácií, 100 Thieves, nedávno dokončila svoje Series A financovanie za pomoci Drake-a a Scootera Brauna. Braun je známy hlavne pre menežovanie hviezd ako Justin Bieber alebo Ariana Grande. No a ohľadom americkej rapovej hviezdy si môžeme byť istí, že do priemyslu neinvestoval iba za vidinou zisku. Nie je totižto žiadnym tajomstvom, že Drake naozaj miluje videohry. Ešte len tento rok predsa dopomohol k udaniu nového rekordu na Twitchi, keď si zahral hru Fortnite spolu s najúspešnejším streamerom na svete, Ninjom.

Organizácia 100 Thieves bola založená bývalým profesionálnym hráčom Call of Duty, Matthewom „Nadeshot“ Haagom. Svojich hráčov a tímy majú aktuálne v hrách League of Legends, Fortnite, Call of Duty a Clash Royale. Okrem iného sú aj lifestyle a odevnou značkou, čo z nich robí silným lákadlom pre investorov.

Michael Jordan (v strede)
Michael Jordan (v strede), Zdroj: twitter.com

Michael Jordan taktiež investoval do e-Športov

Legenda americkej basketbalovej organizácie NBA, Michael Jordan, taktiež spôsobil rozruch v tomto priemysle. Stal sa totižto jedným z investorov spoločnosti aXiomatic, pod ktorú spadá slávny Team Liquid. Nuž, legendárny „Air Jordan“ si vybral veľmi dobre. Team Liquid je totižto najlepšie zarábajúcim e-Športovým tímom všetkých čias. Ich úspešné korene aktuálne siahajú do hier ako CS:GO, League of Legends alebo Dota 2, spomedzi všetkých ostatných veľkých titulov.

„Som veľmi rád, že môžem svoje športové portfólio rozšíriť prostredníctvom mojej investície do aXiomatic. E-Športy sú rýchlo rastúcim medzinárodným priemyslom a som rád, že môžem spolupracovať s výbornou skupinou investorov.“ Povedal Michael Jordan na tlačovej konferencii.

Ide teda o veľký a úspešný krok pre elektronické športy. Do priemyslu sa stále pridáva viac a viac hier, udalostí a hlavne fanúšikov. Práve preto môžeme očakávať investície ďalších veľkých mien!

Zdroj: elecspo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -