Nový dron Parrot Anafi FPV vám dovolí lietať naprieč oblohou

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový dron Parrot Anafi FPV je dielom francúzskej spoločnosti, ktorá predstavuje novú logiku používania tohto druhu zariadenia. Predávaná bude nielen ako kus kamery s pripevnenými vrtuľami, ale ako balíček, vďaka ktorému budete môcť letieť naprieč oblohou. Koľko stojí a čo všetko obsahuje?

parrot anafi fpv
Zdroj: theverge.com

Dron Parrot Anafi FPV vás prevetrá

Balíček Anafi FPV bude stáť 799 amerických dolárov, čo je v prepočte asi 720 €. Obsahovať bude samotného drona, ovládač, extra vrtule, batériu, 16GB microSD kartu, USB-C kábel a okuliare. K tomu zákazníci dostanú aj ruksak, ktorý slúži nielen na prenášanie samotného dronu, ale môže byť využitý aj ako platforma na vzlet. Najzaujímavejšie tú však sú, samozrejme, samotné okuliare.

Spoločnosť nadväzuje na súčasnú popularitu FPV dronov. Pokiaľ neviete, „FPV“ je skratka „First Person View„, teda pohľadu z 1. osoby. Predstavte si to tak, že na hlave máte okuliare s virtuálnou realitou. No a presne tak, ako sa vo VR otáčate a otáča sa váš herný charakter, tu sa otáča kamera dronu.

FPV drony sa používajú na nakrúcanie reklám, profesionálnu tvorbu videí či natáčanie živých športových podujatí ako Formula Drift. Spoločnosť Parrot teda prichádza s vlastnou verziou FPV dronu, avšak nie pre veľkých profesionálov, ale pre bežných ľudí. Podobne sa k tomu postavili už aj firmy ako DJI či Fat Shark.

dron s okuliarmi
Zdroj: truemedian.com

Parrot Anafi FPV však má nižšiu cenu ako konkurencia, a to kvôli zásadnému rozdielu v okuliaroch. Zatiaľ čo ostatní predávajú drahé okuliare na ovládanie kamery, francúzska spoločnosť predáva len „prázdnu schránku„. Do nej si potom vložíme smartfón, do ktorého sa bude streamovať živý záber z kamery. Samozrejme, záber bude menej kvalitný a s vyššou odozvou ako ten medzi dronom a reálnymi okuliarmi. Parrot však kvôli tomu, že túto vec vzal ako napr. Google Carboard, môže ponúknuť nižšiu cenovku ako konkurencia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo vravíte na dron Parrot Anafi FPV? Pozdáva sa vám lacnejšia variácia profesionálneho zariadenia? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -