Druhá časť filmového prepadáku Netflixu za 160 miliónov má prvé recenzie. Každá sa v jednom zhodla

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé hodnotenia na druhú časť Rebel Moon

Už zajtra sa dočkáme na Netflixe vydania druhej časti sľubovaného epického sci-fi sveta od Zacka Snydera. Prvá časť, ktorá prišla v decembri, zásadne prepadla v očiach divákov aj kritikov. Teraz sú tu prvé hodnotenia na druhú časť Rebel Moon, ktorá nesie podtitul The Scargiver. Portál What’s On Netflix ich spojil a prináša verdikt. Dokázal sa režisér vykúpiť?

Prvý diel nám predstavil Koru, ktorá sa snažila viesť pokojný život na odhľaľom farmárskom mesiaci Veldt. Tu ju však dobehla jej minulosť a tyranský Motherworld a tak začala zbierať skupinu bojovníkov, ktorý by dokázali impériu vzdorovať. Koniec filmu nechal divákov s otvoreným koncom, práve keď sa schyľovalo k samotnému boju.

Rebel Moon Part 2 The Scargiver plagát
Zdroj: TMDB

Lepší ako jednotka?

Child of Fire, teda prvý film, si vyslúžil naozaj nelichotivé skóre (napríklad 21 % na Rotten Tomatoes). Preto je značným prekvapením, že sa teraz ukazuje celá hromada reakcií, ktoré hovoria o veľkom zlepšení.

Napríklad Brian Davids z The Hollywood Reporter hovorí o podstatnom kroku vpred. Tvrdí, že prvá hodina skvele navnadzuje na prichádzajúci boj a druhá hodina sa nedá popísať inak ako veľkolepý pohľad. Sofia Boutella a Zack Snyder podľa neho skvele pracujú spolu a dokonca dúfa, že príde tretia časť.

Viac ako nádeje na tretiu časť

Ďalší film absolútne nie je vylúčený. Režisér dal už v minulosti najavo, že má vypracovaný kompletný návod (alebo biblu ako ho nazval) pre tento rozsiahly sci-fi svet. Pripravil by tak aj ďalšie samostatné projekty, avšak v nedávnom rozhovore pre Forbes povedal, že už sa jednoznačne pracuje na treťom filme.

Herecké výkony vyzdvihuje aj Britany Muprhy z Muses of Media. Hovorí, že si užila film pre jeho strhujúcu akciu, ale hlavne bola skvelá práca s postavami. Boutella a Ed Skrein sú fantastickí, ale často si scény pre seba kradnú Bae Doona a Djimon Hounsou.

Odolný voči kritike úplne nie je

Nájdu sa aj menej kladné reakcie. Portál Rama’s Screen napríklad prináša pomerne zmiešaný komentár, v ktorom hovorí, že išlo o zlepšenie oproti prvej časti. Bitky a prestrelky síce splnili svoj účel, ale rozhovory medzi postavami boli ďaleko od toho, čo by si fanúšikovia želali a príbehy postáv boli až príliš melancholické.

Zmiešané hodnotenia na druhý Rebel Moon prichádzajú aj od Germaina Lussiera z io9. Snyder je tu viac sústredený a viac sa zameriava na postavy ako na ukazovanie viacerých svetov. Aj napriek tomu však nenachádza to správne emocionálne spojenie a film sa ťahá. Posledná tretina však stojí za to.

Podľa niektorých sa tento svet nikam nepohol

Potom sú tu samozrejme príspevky, ktoré ukazujú veľkú nespokojnosť. Načala ich Tessa Smith z Mama’s Geekly, ktorá hovorí, že po konci mala pocit akby sa dej nikam neposunul. Stále je to na podobnom bode ako po jednotke, len počet mŕtvych narástol.

V každom prípade si diváci budú môcť vytvoriť svoj názor už od zajtra. Rebel Moon: Part 2: The Scargiver dorazí na streamovaciu službu 19. apríla. Režisér chystá aj spojenie oboch filmov v rozšírenej a R-kovej, teda od 18 rokov prístupnej verzii. 6-hodín jeho materiálu by sme si mali pozrieť podľa jeho slov na Netlifxe v auguste.

Čo hovoríte na prvé reakcie na Rebel Moon: Part 2: The Scargiver? Navnadili vás na film alebo vás presvedčili, že treba dať druej časti šancu? Myslíte si, že sa ním dokáže Snyder vykúpiť v očiach divákov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: whats-on-netflix.com; forbes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -