Lyra spoznáva nový svet v traileri na druhú sériu HBO seriálu His Dark Materials

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Obľúbená knižná trilógia pozostávajúca z kníh Zlatý kompas (1995), Magický nôž (1997) a Jantárový ďalekohľad (2000) od autora Phillipa Pullmana si vždy zaslúžila kvalitné filmové alebo televízne spracovanie. Snímka z roku 2007 s Nicole Kidman týchto kvalít nedosiahla, no napraviť to prišla spolupráca staníc HBO a BBC.

Minulý rok premiéroval seriál His Dark Materials, ktorého prvá séria stihla pokryť udalosti prvej knihy. Komerčný aj kritický úspech bol obdivuhodný, zásluhu určite nesú aj zvučné herecké mená ako Dafne Keen (Logan) alebo James McAvoy (Rozpoltený). Vznik druhej série bol teda jednoznačný a vďaka online akcii Comic-Con@Home sme sa dočkali aj prvého traileru.

O čom bude druhá séria His Dark Materials?

Druhá séria začne presne tam, kde prvá skončila. Na jej konci sme videli, ako Lord Asriel (James McAvoy) zavraždil Rogera, najlepšieho kamaráta jeho dcéry Lyry Belacqua (Dafne Keen). Teda presnejšie ho „obetoval“ pri vedeckom experimente, ktorý otvoril most do nového sveta. Lyra zdrvená smrťou svojho kamaráta nasledovala otca do podivného a tajomného opusteného sveta, ktorý sa nazýva Cittàgaze.

V druhej sérii uvidíme, ako sa stretne s Willom (Amir Wilson), chlapcom z nášho sveta. Obaja zistia, že ich osud je prepojený, a že sa Will musí opäť stretnúť so svojim otcom (ktorého sme v prvej sérii videli iba na fotografiách). Medzitým Mrs. Coulter (Ruth Wilson) hľadá Lyru a urobí všetko pre to, aby ju dostala späť domov.

medved his dark materials
Zdroj: lonelyplanet.com

Prvý trailer nám taktiež ponúkol pohľad na nové postavy a ich herecké obsadenie. Andrew Scott stvárni Johna Parryho, Jade Anouka sa ukáže ako Ruta Skadi a Simone Kirby zas ako Dr. Mary Malone.

Sme zvedaví na to, akú veľkú časť príbehu knižnej trilógie pokryje druhá séria. Ale jedno je jasné – seriál His Dark Materials dokáže všetko, v čom film Zlatý kompas zlyhal. Ten síce skončil otvorene s nábehom na pokračovanie, no toho sme sa už nikdy nedočkali. Prvý trailer zatiaľ dátum vydania druhej série neodhalil, no o všetkých novinkách vás budeme všas informovať.

Zaujala vás druhá séria His Dark Materials z prvého traileru? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -