Zimomriavky. Druhá séria Love, Death and Robots prichádza s epickým trailerom, ktorý láka na ďalšie sci-fi dobrodružstvá

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ak by som si mal vybrať jeden obľúbený projekt od Netflixu, bola by to antologická séria Love, Death and Robots. Prvá séria pozostáva z 18 krátkych filmov, pričom dĺžka žiadneho z nich nepresahuje 20 minút. Každý z príbehov je úplne odlišný a žiadne epizódy na seba nenadväzujú.

Aby toho nebolo málo, každá z nich má rozdielnu animáciu – niektoré sú vyslovene kreslené, zatiaľ čo iné sú fotorealistické. Je to originálne, šialené a celú sériu zhltnete na jedno posedenie. Je to naozaj ako kvalitná droga. Netflix sa dokonca hrá so samotným poradím častí, ktoré môže byť u rozdielnych divákov úplne iné.

love, death and robots
Zdroj: scmp.com

Samotná idea prišla z hláv Tima Millera a režiséra Davida Finchera. Projekt bol vo výrobe dlhé roky, vzišiel z plánovaného rebootu animovaného sci-fi Heavy Metal (1981). Miller a Fincher sa nakoniec rozhodli osloviť Netflix a tak vzniklo 18 originálnych sci-fi nápadov, ktoré pobláznili svet. Doslova. Prvá séria získala ocenenie Primetime Emmy hneď v troch kategóriách.

Druhá séria Love, Death and Robots

Netrvalo dlho a streamovací gigant v roku 2019 obnovil antológiu o druhú sériu. Tá konečne prichádza s prvým trailerom, pri ktorého sledovaní sa nevyhnete husej koži po celom tele. Love, Death and Robots Volume 2 dorazí na Netflix už 14. mája 2021. Tentokrát prinesie len 8 epizód, avšak nezúfajte.

Prvá ukážka zároveň potvrdila aj príchod tretej série, ktorú uvidíme v roku 2022 a priniesť by mala ďalších 8 častí.

Druhá séria Love, Death and Robots bude opäť kombinovať ideály, estetiku a rozprávanie príbehov z dystopického aj utopického sci-fi a fantasy. Podobne ako prvá várka príbehov, aj táto predstaví príbehy o robotoch, vesmíre a budúcnosti. To všetko v dospelom prevedení plnom smrti a nahoty.

Z prvej ukážky by sme vypichli napríklad epizódu, ktorá akoby vypadla z Blade Runner univerza. A pozornému oku určite neuniklo, že v čase 1:18 môžeme vidieť… Michaela B. Jordana? To všetko dopĺňa perfektný, futuristický soundtrack z filmu Prekliate dedičstvo od Colina Stetsona.

Z mojich slov je nepochybne cítiť, že sa už neviem dočkať. Videli ste prvú sériu a cítite to rovnako? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -