OFICIÁLNE: Rod draka od HBO vzlietne aj pre druhú sériu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Rod draka debutoval v pondelok 22. augusta a zaznamenal najväčšiu sledovanosť v histórii HBO. Prvú časť teraz videlo viac ako 20 miliónov divákov na lineárnych platformách, On Demand a HBO Max v USA, a to na základe kombinácie údajov spoločnosti Nielsen.

Rod draka bol uvedený na HBO Max na Slovensku a v Čechách s historicky najväčšou sledovanosťou pri všetkých nových seriáloch alebo filmoch uvádzaných na streamovacej platforme HBO. Počas prvých 48 hodín po uvedení zaznamenala prvá časť seriálu Rod draka najviac odsledovaných hodín zo všetkých nových titulov, vrátane filmu The Batman, ktorý mal na HBO Max premiéru tento rok na jar.

Rod draka
Zdroj: HBO

Rod draka sa odohráva 200 rokov pred udalosťami seriálu Hra o tróny, rozpráva príbeh rodu Targaryenovcov na motívy knihy Georgea R. R. MartinaOheň a krv“.

Obsadenie 1. série:
V hlavných úlohách: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D‘Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Sonoya Mizuno a Rhys Ifans. Ďalej hrajú: Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes, Savannah Steyn.

Rod draka
Zdroj: HBO

Francesca Orsi, Executive Vice President, HBO Programming, hovorí: „Sme nesmierne hrdí na to, čo celý tím RODU DRAKA dokázal v prvej sérii. Naši fenomenálni herci a štáb sa zhostili obrovskej výzvy, predčili všetky očakávania a priniesli seriál, ktorý sa už zaradil medzi tie, ktoré musíte vidieť. Obrovská vďaka patrí Georgeovi, Ryanovi a Miguelovi za to, že nás na tejto ceste viedli. Veľmi sa tešíme, keď budeme pokračovať v natáčaní epickej ságy rodu Targaryenovcov v druhej sérii.“

Rod draka zožal chválu kritikov za „úplne ohromujúci“ seriál (Entertainment Weekly), pričom IGN vyhlásil: „Je dobré opäť navštíviť podrazácku Západozem“. Los Angeles Times ho privítali ako „novú, strhujúcu kapitolu HBO“ a Wall Street Journal poznamenal, že je „rovnako podmanivý ako ktorákoľvek sezóna ‚Hry o tróny‘“.

Rod draka
Zdroj: HBO

Na prvej sérii sa podieľali: Martin; spolutvorca/producent/scenárista, Ryan Condal; spolutvorca/ producent/, režisér Miguel Sapochnik; producenti Sara Hess, Jocelyn Diaz, Vince Gerardis a Ron Schmidt. Na motívy knihy Georgea R. R. Martina „Oheň a krv“.

Zdroj: Tlačová správa PR HBO Max EMEA

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -