Vitajte v roku 2052! Kedy uvidíme druhú sériu seriálu Dark od Netflixu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V roku 2017 sa z ničoho nič na Netflixe objavil pomerne neznámy projekt z nemeckej produkcie. Jeho názov je Dark a za pár dní od vydania sa z neho stal vôbec najpozeranejší ne-anglický seriál na platforme.

Vzápätí prišlo po veľkom úspechu oznámenie druhej série, na ktorú teraz tak urputne čakáme. Prvú sériu seriálu Dark však ihneď ocenili ako diváci, tak aj kritici. Na Rotten Tomatoes si od kritikov seriál vyslúžil nádherných 88%, zatiaľ čo pri “audience score” svieti neuveriteľných 95%.

Zdroj: digitalspy.com

Fanúšikovia veľmi dobre vedia, ako otvorene skončila prvá séria. Jonas totižto na konci precestoval časom až do roku 2052, odkiaľ aj pochádza jeho “staršia verzia”. A práve dnes si pre nás Netflix pripravil prvú ukážku, ktorá zároveň odhaľuje dátum vydania!

Druhej série sa tak konečne dočkáme už 21. júna 2019. Zatiaľ čo prvá séria mala 10 epizód, tentokrát sa do mestečka Winden vrátime na 8 častí.

O čom je vôbec seriál Dark?

Príbeh je zasadený do nemeckého mestečka Winden, v ktorom záhadne zmiznú dve deti. Tento incident začne odhaľovať všetky tajomstvá, ktoré držia štyri lokálne rodiny pokope. Ani by ste neverili, ako veľmi zamotané, zložité a narušené vzťahy tieto rodiny majú.

Všetko však začne byť zaujímavé až po tom, ako príbeh okorení nadprirodzený zvrat. Ten spojí udalosti Windenu z prítomnosti, s udalosťami z roku 1986. Práve pre zasadenie do 80. rokov a spájanie žánrov je Dark tak často porovnávaný so seriálom Stranger Things. Pri tomto komplexnom príbehu si však neoddýchnete – Ba naopak.

Jonas - Dark
zdroj: popsugar.co.uk

Rovnako ako pri netflixových seriáloch Stranger Things alebo The OA, aj Dark kombinuje prvky sci-fidrámy a dokonca aj hororu. Ľudia seriál často porovnávajú práve s prvým zmieneným – Pričom u mňa prekvapivo vyhráva Dark.

Ide o dospelejšiukomplexnejšiu a predovšetkým temnejšiu verziu Stranger Things. Nedočkáte sa tu žiadneho vtipu, každú z postáv budete nenávidieť a čo hlavne, poriadne si potrápite hlavy. Seriál najlepšie vystihuje jedna veta – “Dark sa ťažko pozerá, no ešte ťažšie sa ho pozerať prestáva“.

Pokiaľ si o seriáli chcete prečítať viac, určite si prečítajte náš TIP na seriál! Tak čo, tešíte sa na druhú sériu?

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -