Prvé fotky z druhej série Netflix seriálu Dark odhaľujú blížiace sa natáčanie! Kedy ju uvidíme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Diváci pomaly ale isto vymieňajú pozeranie klasickej televízie za streamovacie platformy. Najznámejšou a najúspešnejšou je samozrejme Netflix, ktorý sa iba nedávno stal najväčšou mediálnou spoločnosťou na planéte. Presne tak, porazil aj samotný monopol s názvom Disney. Netflix si pozornosť svojich fanúšikov získava prevažne úžasnými originálnymi seriálmi, ktoré produkujú ako na bežiacom páse. Medzi ne nepochybne patrí aj mysteriózny seriál Dark, ktorý pochádza z nemeckej produkcie. Išlo o obrovské prekvapenie minulého roka, pričom sa z neho za pár dní stal vôbec najpozeranejší ne-anglický seriál na platforme. Vzápätí prišlo po veľkom úspechu oznámenie druhej série, na ktorú teraz tak urputne čakáme.

Dark
Zdroj: digitalspy.com

Druhá séria seriálu Dark sa blíži!

Každopádne, druhá séria sa nám pomaly začína ohlasovať. Netflix totižto vydal vôbec prvý pohľad na pripravovanú sezónu vo forme fotiek. Tieto dve fotografie sú iba náhľadom na návrat série, kedže sa poriadne natáčanie začne až v júni v Berlíne a jeho okolí. Na prvých fotkách z druhej sezóny môžeme vidieť hlavnú postavu – Jonasa (Louis Hofmann), ktorý sa potuluje po post-apokalyptickej dedine. Fanúšikovia predsa veľmi dobre vedia, ako otvorene skončila prvá séria. Jonas totižto na konci precestoval časom až do roku 2052, odkiaľ aj pochádza jeho „staršia verzia“. Na fotkách pravdepodobne vidíme mestečko Winden, ktoré bude v budúcnosti vyzerať ako mesto duchov.

A kedy sa teda druhej série dočkáme? Bohužiaľ, žiaden oficiálny dátum zatiaľ potvrdený nebol. Produkcia totižto začne až 25. júna tohto roka. Očakávať ju tak môžeme niekedy začiatkom roku 2019. Dozvedeli sme sa však, koľko častí uvidíme. Zatiaľ čo prvá séria mala 10 epizód, tentokrát sa do mestečka Winden vrátime na 8 častí.

Dark
Prvé fotky z druhej série, Zdroj: digitalspy.com

O čom je vôbec seriál Dark?

Príbeh je zasadený do nemeckého mestečka Winden, v ktorom záhadne zmiznú dve deti. Tento incident začne odhaľovať všetky tajomstvá, ktoré držia štyri lokálne rodiny pokope. Ani by ste neverili, ako veľmi zamotané, zložité a narušené vzťahy tieto rodiny majú. Všetko však začne byť zaujímavé až po tom, ako príbeh okorení nadprirodzený zvrat. Ten spojí udalosti Windenu z prítomnosti, s udalosťami z roku 1986. Práve pre zasadenie do 80. rokov a spájanie žánrov je Dark tak často porovnávaný so seriálom Stranger Things. Pri tomto komplexnom príbehu si však neoddýchnete – Ba naopak.

Rovnako ako pri netflixových seriáloch Stranger Things alebo The OA, aj Dark kombinuje prvky sci-fidrámy a dokonca aj hororu. Ľudia seriál často porovnávajú práve s prvým zmieneným – Pričom u mňa prekvapivo vyhráva Dark. Ide o dospelejšiukomplexnejšiu a predovšetkým temnejšiu verziu Stranger Things. Nedočkáte sa tu žiadneho vtipu, každú z postáv budete nenávidieť a čo hlavne, poriadne si potrápite hlavy. Seriál najlepšie vystihuje jedna veta – “Dark sa ťažko pozerá, no ešte ťažšie sa ho pozerať prestáva“.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -