5 otázok, na ktoré nám musí odpovedať druhá séria seriálu The Boys

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tento článok obsahuje SPOILERY ku prvej sérii seriálu The Boys. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, tak si nechajte článok na neskôr.

Druhá séria seriálu The Boys

Koncom júla nás služba Amazon Prime Video príjemne potešila seriálom, ktorý si robí srandu z celého hrdinského žánru. The Boys je presne tým osviežením, ktoré sme potrebovali pri dnešných filmoch od Marvel a DC. Seriál je adaptovaný z rovnakomennej komiksovej predlohy od tvorcov, ktorí sa postarali aj o komiksovú sériu Preacher.

V tomto svete sú hrdinovia dobrí len naoko, tvária sa pred svojimi fanúšikmi, médiami a vlastne celým svetom. Každý ich mediálny krok riadi spoločnosť Vought International, ktorej ide iba o slávu a peniaze. Reálnymi hrdinami v tomto príbehu sú „The Boys„, ktorí s nenávisťou voči hrdinom bojujú proti skorumpovanému systému.

Prvá séria nám priniesla úžasný príbeh, ktorému nechýbal humor, poriadna dráma a zároveň litre krvi. Nuž, seriál si nijakým spôsobom neberie servítok pred ústa. Každopádne, tento príbeh skončil neuveriteľne otvorene, keďže sa nedokončila ani jedna dejová linka. Ale nemusíte sa báť, natáčanie druhej série je v plnom prúde!

The Boys
Zdroj: metro.co.uk

Odíde Starlight z tímu The Seven?

Túto prvú otázku sme sa pýtali už niekoľko posledných častí prvej série. Je totižto jasne vidieť, že Starlight je úplne iná ako väčšina jej kolegov z tímu. Má dobré srdce a naozaj chce zachraňovať svet, čo ide úplne proti ideológii tímu The Seven. Na konci dokonca pomohla Hughiemu a ostatným chlapcov utiecť, čo môže značiť začiatok jej konca.

Už počas prvých pár hodín v novej práci sa predsa dočkala sexuálneho obťažovania, neúcty a zhadzovania. Veríme teda, že sama odíde z tímu a pridá sa ku ostatným chlapcom. Celý tím The Seven ju už predsa obvinil zo zrady, takže v ňom nemá zrovna svetlú budúcnosť. Dúfame, že stále ostane dobrým človekom, ktorý chce zachraňovať ostatných.

The Boys
Zdroj: yahoo.com

Je A-Train mŕtvy?

Rýchlik A-Train je jasným príkladom toho, že sa v profesionálnom športe neoplatí dopovať. Na konci série tento hrdina konfrontuje Hughieho, pričom skolabuje na srdcový záchvat po predávkovaní látkou Compound V. Starlight mu teda dá prvú pomoc, aby Hughie stihol utiecť do bezpečia. To je však všetko, čo sme videli. Je teda A-Train naozaj mŕtvy?

The Boys
Zdroj: collider.com

Je Deep pripravený na nový začiatok?

Okrem problému dopingu v športe sa seriál The Boys pozrel aj na hnutie #MeToo, ktoré sa týka sexuálneho obťažovania žien. Najväčším prasaťom v tíme bol určite The Deep, teda lacná verzia Aquamana. Ale rovnako ako v DC, aj tu je rybí muž hlavnou zložkou humoru v tíme. Po konci prvej série však máme iba jednu otázku – Je vôbec Deep ešte súčasťou tímu The Seven?

Na vlastnej koži (alebo žiabrách) zažil sexuálny útok, prešiel si psychickým zrútením a oholil si hlavu dohola. To znie ako správny štart do nového začiatku. Je teda možné, že sa mu to v hlave všetko usporiadalo a v druhej sérii sa tiež pridá na stranu dobra? Tiež je totiž hrdinom, na ktorého v tíme The Seven vôbec nič nečaká a mohol by ísť proti nemu.

The Boys
Zdroj: the-boys.fandom.com

Postaví sa Queen Maeve za správnu vec?

Queen Maeve síce nie je nevinná, no určite je menej podlá ako zvyšok jej tímu. Sama prezradila, že na začiatku mala rovnakú vidinu ako Starlight, no pod vedením Vought International sa každý časom zmení. Aj pri scéne v lietadle bolo jasne vidieť, že by pasažierov najradšej zachránila, no jej schopnosti na to boli prikrátke. Taktiež už má dosť Homelandera, ktorý odmietol zachrániť ľudí v lietadle.

Podľa všetkého by sa aj ona mohla pridať na stranu dobra a odhaliť pravú tvár Homelandera, ktorý je pre celý svet ako boh. Predsa len, reálnymi členmi tímu sú už len ona, Homelander a Black Noir. Z The Seven sa tak počas jednej série stalo „The Three“ a nečudovali by sme sa, kedy sa proti nim obrátila aj ona. Alebo zvíťazí jej strach?

The Boys
Zdroj: the-boys.fandom.com

Chceme vidieť viac Black Noira

Najzáhadnejším členom tímu je určite Black Noir, o ktorom nevieme takmer nič. Ten toho odhalil menej ako Translucent v jeho neviditeľnom stave. Má rád čaj, meditáciu a vie veľmi dobre bojovať. Tam to končí. Dokonca nepoznáme ani jeho pohlavie, pokojne to môže byť žena. Každopádne, v komiksoch je Black Noir stredom jednej veľkej zápletky.

Fanúšikovia komiksov určite vedia, čo máme na mysli. Vám to samozrejme neprezradíme, keby sa to náhodou odohralo už v druhej sérii. Dúfame však, že v nej túto záhadnú postavu uvidíme oveľa častejšie.

Ďalšie nezodpovedané otázky

Prvá séria sa skončila tak otvorene, že je toho omnoho viac. Čo sa teraz stane so spoločnosťou Vought International, keď je Madelyn Stillwell mŕtva? Nahradí niekto jej pozíciu alebo sa tím okamžite rozpadne?

Kto je ešte vôbec súčasťou tímu okrem Homelandera, Black Noira a Queen Maeve? Ako sa vyvinie celá situácia s Butcherom, Beccou, Homelanderom a jeho synom? Zaplatí Hughie za zabitie Translucenta? Nuž, druhá séria naozaj má čo vysvetľovať…

Na čo podľa vás odpovie druhá séria seriálu The Boys? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: tvinsider.com, digitalspy.com, talknerdywithus.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -