REKLAMA

Vtipný prequel/spin-off série Teória veľkého tresku s názvom Young Sheldon si získal srdcia mnohých fanúšikov. Tvorbu majú na starosti Chuck Lorre a Steven Moralo, ktorí pracovali aj na TBBT. Séria mala pomerne dobrý úspech, od kritikov z Rotten Tomatoes si odniesla pekných 75%. Avšak čo sa týka divákov, tak to vyzerá, že tam moc nezabodovala – získala len 65%. Debut seriálu sme videli ešte v septembri minulého roku, presnejšie 25. s pilotným dielom. Začal sa vysielať po Teórii veľkého tresku vo štvrtky od 2. novembra 2017.

Druhá séria seriálu Young Sheldon!

Vďaka úspechu debutovej série dostáva Young Sheldon žiadosť na druhú sezónu od CBS. Séria si užila skvelý debut, ktorý získal hodnotenie 3,8 a obdivuhodných 17,2 miliónov divákov, ktorí sledovali pilot naživo. Young Sheldon sa stal prvou sériou od stanice CBS, ktorá dostala objednávku na celú sériu. Posledná epizóda série pritiahla až 16,17 milióna divákov, čo je naozaj obdivuhodné. Tento úspech vytlačil prvú sezónu na prvé miesto, čo sa týka nových komédii. Zároveň sa stáva druhou najsledovanejšou komédiou celkovo, hneď za jej predchodcom Teória veľkého tresku.

REKLAMA

Druhá séria seriálu Young Sheldon
Zdroj: thestar.com

Prezidentka stanice CBS Kelly Kahl chváli sériu za svoj vplyv na sieť. Taktiež poukazuje na to, aký veľký vplyv má show na program CBS, na to aký krátky čas existuje. Seriál dostal aj uznanie za svoj úspech, ktorý dosiahol výlučne na základe vlastných zásluh. Kahl uznáva, že Young Sheldon sa drží koreňov Teórie veľkého tresku. Avšak zatlieskala producentom za snahu vytvoriť akýsi vlastný štýl a držať sa mimo materskej série.

Seriál odhaľuje skúšky a úspechy 9-ročného Sheldona Coopera, ktorého hraje Iain Armitage, ako výnimočný študent, ktorý navštevuje strednú školu. Vzhľadom na jeho neuveriteľné výsledky a silný kritický príjem, je tu veľká šanca, že Young Sheldon na nás zapôsobí aj druhej sérii. Ako Sheldon starne, fanúšikovia by mohli dostať príbehy skúmajúce krutosť a stres, ktorý zažíval na strednej škole – spojený s problémami, keďže je “niekoľko svetelných rokov” pred jeho rovesníkmi.

Zdroj: tvnz.com

Avšak teraz budú všetky oči na pokračovaní série, keďže ostáva záhadou, či sa CBS podarí zreplikovať taký úspech, aký mala pri prvej sérii. Zachovanie obecenstva a zvyšovanie pozitívneho ohlasu bude pre seriál dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

 Myslíte si, že sa podarí tvorcom vytvoriť tak obľúbený seriál, akým si stala komédia Teória veľkého tresku? Napíšte nám Vaše názory do komentárov!