Nové postavy, veľa akcie a ešte viac temnoty nám sľubuje oficiálny trailer na druhú sériu Shadow and Bone

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Väčšina úspešných fantasy knižných sérií ma v dnešnej dobe už aj svoju hranú alebo kreslenú verziu v podobe filmu či seriálu. Podľa knihy vyrobili aj seriál Shadow and Bone, ktorého druhá séria vyjde o necelý mesiac, čo znamená, že je čas na oficiálny trailer. Ten je už pár dní vonku a sľubuje nám návrat do Ravky a priľahlých oblastí k obľúbeným, ale aj novým postavám.

Séria kníh Griša sa zameriava na fiktívny svet, v ktorom okrem bežných ľudí žijú aj griše. Sú to ľudia, ktorí sa zaoberajú Malou vedou, čo v jednoduchosti znamená, že ovládajú rôzne typy živlov či materiálov. Niektorí vedia vďaka tomu ovládať vodu, vietor či oheň, ďalší vedia spracovávať rôzne látky a materiály a potom iní vedia uzdraviť alebo zabiť človeka mávnutím ruky.

Druhá séria seriálu Shadow and Bone má oficiálny trailer

Doteraz vyšlo 7 kníh od autorky Leigh Bardugo, pričom podľa prvej z nich sa volá aj seriál od Netflixu. Jeho prvá séria sa zároveň venovala zhruba aj obsahu prvej knihy, zatiaľ čo druhá séria na ňu, ako inak, nadviaže. Adaptovať by mala určite druhú knihu Siege and Storm (Zajatie búrky). No niektoré zdroje tvrdia, že uvidíme aj niečo z tretej knihy, ktorá zakončí prvú trilógiu (ďalšie štyri knihy sú rozdelené do dvoch duológií).

Nová séria nás vráti k obľúbeným postavám. Generál Kirigan (Ben Barnes) prežil Trhlinu a vrátil sa z nej ešte silnejší. Dokáže totiž vytvoriť nesmrteľnú ničivú armádu tvorenú z temných tvorov ničevoja. Alina Starková (Jessie Mei Li) a Mal Oretsev (Archie Renaux) sú na úteku, pričom obľúbení vraní členovia Zberby dostanú určite ďalšiu nesplniteľnú misiu.

Shadow and Bone druhá séria plagát
Zdroj: instagram.com

Vrania šestky sa konečne ukáže celá, aj keď ešte nie pokope

Na rozdiel od ostatných ale presne nepoznáme, o čom budú ich príbehy, pretože v knihách v tomto čase ešte neboli. Vieme iba, že Matthias Helvar (Calahan Skogman) bude vo väzení. Kaz Brekker (Freedy Carter), Inej Ghafa (Amita Suman), Jesper Fahey (Kit Young) a Nina Zeniková (Danielle Galligan) nás však určite prekvapia a osobne sa už neviem dočkať nejakej poriadnej lúpeže v ich prevedení.

Do príbehu však vstúpia aj nové postavy. Tešiť sa môžeme na dvojičky Tolyu Yul-Bataara (Lewis Tan) a Tamar Kir-Bataar (Anna Leong Brophy). Tí bojujú pod velením občasného korzára a ravkanského princa Nikolaia Lantsova (Patrick Gibson). A posledným nováčikom je odborník na výbuchy Wylan Hendriks (Jack Wolfe), ktorý určite nejako dopomôže Kazovi a jeho bande. Druhú sériu si na Netflixe pozrieme už 16. marca 2023.

Čo hovoríte na nový trailer? Ste fanúšikmi knižnej série a seriálu? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -