Dočkáme sa druhej série seriálu The Queen’s Gambit? Anya Taylor-Joy prehovorila o tejto možnosti

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Mohla by vzniknúť druhá séria The Queen’s Gambit?

Streamovacia platforma Netflix nie tak dávno priniesla seriál o šachu, ktorý sa hneď stal veľmi obľúbeným. Miniséria The Queen’s Gambit mala iba sedem epizód a celý dej sa točil okolo mladej šachistky Beth. Tá sa musela veľakrát prebíjať v šachu aj v živote. Herečka Anya Taylor-Joy, ktorá hrala hlavnú postavu, prezradila, čo si myslí o tom, ak by vznikla aj druhá séria The Queen’s Gambit.

Dej seriálu sa odohráva v 60. rokoch minulého storočia a ako už bolo spomenuté, zameral sa na mladú dievčinu Beth Harmon, ktorá sa stala sirotou. Zistila však, že má nadanie na šach, a pomerne rýchlo sa stala aj úspešnou šachistkou, ktorá porážala jedného mužského šachistu za druhým. So slávou ale pomaly prichádzali rôzne problémy, s ktorými sa Beth musela vyrovnať.

The Queen's Gambit
Zdroj: newtimesslo.com

Počas celej série sme pozorovali, ako sa z malej Beth stala dospelá žena, ktorá sa naučila postarať o samú seba. V živote to totižto nemala ľahké. Ako malá prišla o rodinu, dostala sa do sirotinca a stala sa závislá na liekoch. Neskôr si ju adoptovala disharmonická rodina a stala sa závislou na ďalších látkach. Nakoniec to ale prekonala a stala sa samostatnou úspešnou ženou.

Anya Taylor-Joy o budúcnosti seriálu

Herečka Anya Taylor-Joy zahrala rolu Beth naozaj bravúrne. A aj napriek tomu, že tvorcovia Scott Frank a William Horberg povedali, že pôjde iba o jednu sériu, veci sa môžu meniť. Seriál bol natočený na motívy knihy z roku 1983 a knihu si prečítala aj Anya Taylor-Joy. Aj vďaka tomu vedela, že by sa k postave Beth pokojne vrátila. Toto povedala o možnom pokračovaní:

Povedala som sama sebe: „Ak by sme natáčali zajtra, presne viem, čo by som robila, viem, ako by som to chcela robiť, rozumiem tejto žene veľmi dobre.“ S Beth to bol inštinkt na úplne inej úrovni, nikdy som nemusela nič dosahovať. Oni len zakričali „akcia“ a niečo sa stalo.

Je teda jasné, že herečka túto postavu miluje. Tiež je veľmi šťastná, že ľudia chcú druhú sériu a že tento seriál majú radi. Dokonca prezradila, že už aj premýšľala nad tým, o čom by mohla byť druhá séria, ak by sa k nej vrátila. Taylor-Joy by si vedela predstaviť, že by ďalšia séria bolo o tom, ako sa Beth, ktorá po dlhom boji nechala svojich démonov za sebou, stala matkou.

Herečka povedala, že o postave, ktorej najväčší nepriateľ je ona sama, sa dá niečo vyrozprávať. Taylor-Joy sa tiež veľmi páči posolstvo, ktoré ide zo seriálu. Tým vraj má byť to, že aj keď je niekto brilantný, stále potrebuje pomoc. Podľa nej lepšie pracujeme, ak máme podporu, a myslí si, že Beth videla krásu práve v podpore, ktorú nakoniec dostala.

The Queen's Gambit
Zdroj: netflix

Seriál žne prvé miesta

Okrem toho, že hlavná predstaviteľka by nemala problém sa k seriálu vrátiť, tak aj spätné väzby od divákov sú veľmi kladné. Posledná časť seriálu s názvom End Game sa dokonca stala podľa IMDb najlepšie hodnotenou epizódou na Netflixe. Hodnotenie mala 9,4/10. V TOP 3 najlepšie hodnotených je na treťom mieste ešte jedna epizóda s názvom Exchanges, ktorá mala hodnotenie 8,8/10.

Či sa dočkáme druhej série seriálu alebo nie, to všetko závisí od tvorcov seriálu a hlavne od Netflixu. Ak by bola vymyslená dobrá dejová línia pre druhú sériu, myslím si, že by s tým nikto nemal problém a že by sa z tejto minisérie mohol stať pokojne aj viacsériový seriál, ktorý by diváci s radosťou pozerali.

Videli ste seriál The Queen’s Gambit? Chceli by ste, aby bola natočená aj druhá séria? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: geektyrant.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -