Celosvetový herný ošiaľ Fall Guys pokračuje! Druhá sezóna prinesie nové skiny, mapy a veľa iných zaujímavostí

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Neuveriteľne populárny „Battle Royale“ mód plný chutných fazuliek nekončí a do hry Fall Guys: Ultimate Knockout prichádza druhá sezóna nabitá novinkami. Tvorcovia sa tentokrát nechali inšpirovať stredovekom.

Hráči môžu očakávať odomknutie veľkého množstva nového obsahu, v ktorom nájdeme fantastické kostýmy a emotikony. Chceš vyzerať ako drak, robiť nervy súperom v podobe čarodejníka alebo to vsadíš na vikinga? Vyberaj správne.

Fall Guys: Ultimate Knockout
Zdroj: youtube.com

Do hry Fall Guys: Ultimate Knockout prichádza veľa exkluzívnych noviniek

Ako by tomu bolo, ak by tvorcovia nepridali množstvo nových máp, pri ktorých na teba čaká tematika 5. až 15. storočia. Hráči sa budú musieť predierať cez hradné múry, vyhýbať sa hojdacím sekerám alebo pohyblivým rampám. Šialená zábava je teda garantovaná a s hrou si užiješ veľa bláznovstiev.

Na druhú sezónu nebudeme ani dlho čakať a aktualizácia sa dostaví niekedy v priebehu októbra. Momentálne nepoznáme presný dátum, ale novinka zaručene neminie hráčov PlayStation 4, ako ani tých na PC.

Fall Guys: Ultimate Knockout
Zdroj: noobfeed.com

Čo by si mal o hre Fall Guys vedieť?

Táto príťažlivá oddychovka, pri ktorej môžeš veľmi jednoducho stratiť nervy, sa točí okolo súťaženia, kde môže byť víťazom len jeden. Ak sa na to dáš, priprav sa na rôzne mapy, v ktorých je tvojou úlohou kvalifikovať sa do ďalšieho kola. Inými slovami, hra pripomína legendárnu televíznu šou Takešiho hrad.

Popularita padajúcich chlapíkov s chutným dabingom vzrástla tak vysoko, že tento viacfarebný chaos sa v sekunde zaradil medzi najlepšie multiplayerovky súčastnosti. A z vlastnej skúsenosti musím potvrdiť, že úplne zaslúžene.

Na začiatku sa vždy nachádza 60 hráčov, ktorých počet je veľmi rýchlo zredukovaný na 15. Tvojou úlohou je skákať, behať a pohybovať sa tak, aby si sa vyhol eliminácii. K tomu ti však pomôže aj funkcia chytania, s ktorou spravíš nejednému hráčovi vrásky na čele a aktivuješ mu rage mód v skutočnom živote.

Trailer k druhej sezóne nám odhalil všetko potrebné

V ukážke nižšie uvidíš niektoré z nových kôl a prekážok, ktoré ťa neminú, a či získaš vytúženú korunku víťaza už necháme na tvojich schopnostiach.

Season Pass je samozrejme opäť zadarmo

Prvá sezóna (Season Pass) obsahovala 40 úrovní odmien, ktoré si hráči mohli odomknúť len pomocou vlastnej šikovnosti. Je teda pravdepodobné, že nadchádzajúca sezóna bude zahŕňať rovnaký počet, ak nie viac.

V hre môžeš okrem iného získať dve rôzne meny – Kudos a Crowns. Kudos získa vždy ten, kto sa zúčastnil nejakého kola bez ohľadu na výsledok a Crowns funguje ako prémiová mena, ktorá sa dáva len tým najlepším.

Pri niektorých kozmetických úpravách tvojej postavy budeš Crowns potrebovať ako soľ, ale ak ich nemáš dostatok a si slabý, zakúpiť sa dajú aj prostredníctvom mikrotransakcií.

Koľko stojí hra Fall Guys: Ultimate Knockout?

Bohužiaľ, hra nie je zadarmo a stojí 19,99 eur. No ak vlastníš konzolu PlayStation 4 a máš predplatenú službu PlayStation Plus, stiahnuť si si ju mohol v období mesiaca august úplne zadarmo.

Na Steame sa k dnešnému dňu predalo viac ako 7 miliónov kópií a okrem toho sa Fall Guys stali najsťahovanejšou PS Plus hrou všetkých čias.

Fall Guys: Ultimate Knockout
Zdroj: rockpapershotgun.com

Uvidíme Fall Guys na Xboxe alebo Nintende Switch?

V súčasnosti je hra k dispozícii len na PS4 a PC, ale vývojár prednedávnom naznačil, že pokiaľ bude stále po tejto zábavnej hre dopyt, rozšíri sa aj na ostatné platformy. Takto sa k celej situácii vyjadrila spoločnosť Medatonic:

„Fall Guys budú ešte nejaký čas k dispozícii iba pre systémy PS4 a Steam. Radi by sme však hru priniesli na ďalšie platformy. Nezabudnite nám na Twitteri alebo Discorde dať vedieť, na ktoré z nich by ste chceli, aby sme hru vydali nabudúce.“

Fall Guys sa dokonca dočkajú aj mobilnej verzie, avšak len v Číne. O mobilnú verziu sa postarala známa čínska spoločnosť pre hry Bilibili, ktorá si zaistila práva na vydanie hry ešte pred nejakým časom.

To by bolo z dnešnej prehliadky „Čo by si mal vedieť o Fall Guys: Ultimate Knockout“ všetko a ako to celé dopadne uvidíme už v októbri. Dáš hre šancu a tešíš sa na nadchádzajúci druhú sezónu rovnako ako my?

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -