Prevráti sa vám žalúdok. Nový juhokórejský hit zahanbí aj Squid Game, pozriete si ho len tu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nový juhokórejský seriál

Cudzojazyčné seriály majú v posledných rokoch veľký úspech na streamovacích službách. Dokonalým príkladom je napríklad Papierový dom (La casa de papel). Azda žiadna iná krajina však neprerazila tak famóznym štýlom ako Južná Kórea vďaka hitovému seriálu Squid Game. A teraz by mohol prísť jeho duchovný nástupca. Okrem rovnakej krajiny pôvodu totiž zdieľajú podobne lákavý námet.

V seriáli Bargain sú muži pod zámienkou sexuálnych zážitkov vylákaní do vzdialeného hotela, kde sa ale stávajú súčasťou obchodu s orgánmi, ktoré na aukcii vyhráva dražiteľ s najvyššou ponukou. Po katastrofálnom zemetrasení sú obete, priekupníci a kupci uväznení v rozpadávajúcej sa budove. Odrezaní od vonkajšieho sveta musia bojovať, aby za každú cenu prežili následky.

V Bargain účinkujú Jin Sun-kyu (Extreme Job), Jun Jong-seo (Money Heist: Korea) a Chang Ryul (My Name).

Bargain je adaptáciou rovnomenného oceňovaného krátkeho filmu režiséra Lee Chung-hyuna, ktorý bol uvedený v roku 2015. Režisér a scenárista Jeon Woo-sung, ktorý sa podieľal na produkcii pôvodného krátkeho filmu, sa ujal príbehu a rozpracoval ho do šesťdielneho seriálu.

Spoluautormi scenára seriálu sú Choi Byeong-yun a Kwak Jae-min a výkonnými producentmi sú showrunner a tvorca Byun Seungmin a Bang Jin Ho. Seriál Bargain vytvorili štúdiá Paramount+ a TVING v rámci partnerstva medzi Paramount a CJ ENM, kórejským lídrom v oblasti zábavného priemyslu.

Zaručený úspech už čoskoro

Bargain získal Cenu kritiky na festivale Seriencamp (2023) v Kolíne nad Rýnom a cenu za najlepší scenár na festivale Canneseries (2023). Okrem nominácie na Cenu kritikov za najlepší cudzojazyčný seriál bol Bargain zaradený aj do oficiálneho výberu Medzinárodného filmového festivalu v Toronte v roku 2023. S ohurujúcimi výsledkami je už teraz jasné, že vo veľkom zaujme aj divákov. Kde si ho teda pozrieme?

Streamovacia služba SkyShowtime potvrdila, že juhokórejský dystopický trilerový seriál Bargain bude dostupný exkluzívne na platforme od 4. júla. V deň uvedenia budú k dispozícii prvé tri epizódy, nové epizódy následne každý týždeň.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -