J.K. Rowling opisuje hlboko sexuálny vzťah Dumbledorea a Grindelwalda! Čo nám tým prezradila?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Svet Harryho Pottera pokračuje na filmovom plátne sériou filmov Fantastické zvery. Doteraz sme videli už dva, pričom celkovo ich bude až päť – stále sme teda pred polovicou. Prvý film nám predstavil sympatického Mloka Scamandera, s ktorým sme si užili fantastické dobrodružstvo. Druhý, s podnázvom Grindelwaldove zločiny, išiel trochu temnejšou a drsnejšou cestou. V ňom sa nám načrtol jeden z najnebezpečnejších kúzelníkov vôbec, ktorý sa onedlho postaví Dumbledoreovi.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny RECENZIA
Zdroj: ew.com

Dumbledore a Grindelwald – ich vzťah

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny boli plné chybičiek, no aj šokujúcich odhalení. Sme teda presvedčení, že šlo o skvelý prídavok ku tejto sérii. Pokiaľ vám to ešte nie je jasné alebo ste zabudli, epicentrom týchto príbehov je aj bude vzťah medzi Albusom Dumbledoreom a Gellertom Grindelwaldom. Dvaja kamaráti z detstva, z ktorých sa stal romantický pár, nakoniec skončili ako úhlavní nepriatelia. Ako však vyzeral ich vzťah, ktorý sme na filmovom plátne doposiaľ nevideli? Toto nám povedala spisovateľka J.K. Rowling:

„Ich vzťah bol nesmierne intenzívny. Bol vášnivý a plný lásky. No ako sa môže stať pri akomkoľvek vzťahu, či už homosexuálnom alebo heterosexuálnom, alebo akokoľvek inak to chcete pomenovať, človek nikdy skutočne nevie, čo ten druhý cíti. Nedá sa to vedieť, dá sa len veriť, že to viete.“

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny RECENZIA
Zdroj: pursuenews.com

Spisovateľka a tvorkyňa Harryho Pottera okrem iného pôsobí aj ako scenáristka pre sériu Fantastické zvery. Vzťah týchto dvoch kúzelníkov ešte bližšie opísala v prílohe ku Blu-ray disku Grindelwaldových zločinov:

„Menej ma teda zaujíma sexuálna stránka – aj keď verím, že v tomto vzťahu bol sexuálny aspekt – ako zmysel emócií, ktoré jeden ku druhému pociťovali. To je, koniec koncov, najviac fascinujúca vec na všetkých ľudských vzťahoch.“

Dumbledore a Gindelwald
Zdroj: cosmopolitan.com

David Yates, ktorý režíroval 4 Harry Potter filmy a obidva z Fantastických zverov túto úlohu prevezme aj v troch ostávajúcich pokračovaniach. Jeho slová by sme teda mohli považovať ako nápovedu k tomu, ako bude vyzerať budúcnosť tejto série:

„Je to príbeh o dvoch mužoch, ktorí sa milovali, no nakoniec spolu museli bojovať. Je to príbeh pre 21. storočie.“

Oficiálna promo fotka k filmu Fantastic Beasts: The Crimes Of Grindelwald
Zdroj. wallpapersden.com

Dúfate, že budúce filmy sa viac zamerajú na vzťah medzi Dumbledoreom a Grindelwaldom? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: imdb.com, 9gag.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -