Dumbledore a jeho vzťah s Grindelwaldom – PRIDE špeciál #2

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Dumbledore a Grindelwald – PRIDE špeciál #2

Dumbledore a Grindelwald spolu mali v minulosti sexuálny, no aj emocionálny vzťah plný lásky. Tento fakt sa šuškal už od vydania knihy Harry Potter a dary smrti. No len pred pár mesiacmi autorka tohto čarodejníckeho sveta, v ktorom sa odohrávajú všetky jej fantasy knihy, potvrdila túto teóriu v rozhovoroch aj v príspevkoch na twitteri.

Určite ste to zachytili, no ak ste zmätení, alebo vás táto informácia obišla, prinášame vám tento článok o vzťahu medzi týmito dvoma mocnými čarodejmi. Určite si pozrite aj tento článok o ich vzťahu, aby ste presne vedeli, ako to medzi nimi dvoma bolo.

Dumbledore a Grindelwald
Zdroj: ksassets.timeincuk.net, time.com

Albus Dumbledore je silný čarodej a vážená osoba vo svete kúzelníkov. Dlho rokov bol riaditeľom čarodejníckej školy v anglickom Rokforte. Bol prísny, ale srdečný a spravodlivý. Svoje srdce mal na správnom mieste a bojoval za dobro, proti čiernej mágii.

Naopak Gellert Grindelwald znázorňoval vo filmoch Fantastické zvery negatívnu postavu, ktorá sa dobru vyhýbala, ako len mohla. No ani v knihách a filmoch z tohto sveta sa úplne nedozvedáme, čo presne sa medzi týmito dvoma čarodejmi stalo. 

Priateľstvo

Po smrti Dumbledorovej mamy v roku 1899 sa Albus vrátil do Godrikovej úžľabiny, kde stretol mladého čarodejníka Grindelwalda. Gellert v tom čase študoval dary smrti. Dumbledore bol zaujatý Grindelwaldovými kontroverznými myšlienkami a názormi, a tak sa spriatelili. Rozhodli sa, že nájdu všetky tri dary smrti. S touto nadobudnutou mocou mali v pláne prevrat ministerstva a ovládnutie muklov.

Fantastické Zvery: Grindelwaldove Dumbledore
Fantastické Zvery: Grindelwaldove Dumbledore; Zdroj: lacomikeria.com

V poslednej zo siedmych kníh o Harrym Potterovi sa dozvedáme, že Albus si uvedomoval, že ich plány nie sú úplne šľachetné a správne. Cítil, že Gellert nemal srdce na správnom mieste. Rozhodol sa to však ignorovať. Teraz už vieme, že medzi nimi nebolo len priateľstvo, no Dumbledore prechovával romantické city ku Grindelwaldovi a mal s ním okrem toho aj sexuálny pomer.

Ich priateľstvo sa skončilo, keď sa Albusov brat Aberforth postavil svojmu bratovi, aby mu otvoril oči a donútil ho ostať s ním a ich chorou sestrou Arianou. Tento konflikt prerástol do boja medzi Aberfortom, Dumbledorom a Grindelwaldom.

Ariana sa snažila tento boj prerušiť, no bola zavraždená kliatbou, ktorú nevieme, kto z nich vyslovil. Toto ukončilo priateľstvo a teda aj romantický a sexuálny vzťah medzi Dumbledorom a Grindelwaldom. 

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny RECENZIA
Zdroj: pursuenews.com

Podľa Rowlingovej mali Albus a Gellert medzi sebou intenzívny vzťah, ktorý sa, ako hociktoré iné vzťahy (homosexuálne aj heterosexuálne), rozpadol kvôli rozličným záujmom dvoch ľudí. Rowlingová stopercentne potvrdzuje, aj keď to nie je v žiadnom diele explicitne povedané, že Albus Dumbledore bol homosexuálom. Ich príbeh je príbehom o láske medzi dvoma mužmi, ktorí boli nútení proti sebe bojovať.

Ako na vás v nových pri sledovaní nových filmov pôsobila táto informácia? Ste smutní, že sexualita týchto dvoch postáv nebola viac zobrazená? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: refinery29.com, vulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -