Bude Dumbledore vo filme Fantastické Zvery: Grindelwaldove Zločiny gay ako v knižnej predlohe?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Aká bude Dumbledorova mladosť vo filme Fantastické Zvery: Grindelwaldove Zločiny?

Pre niekoho bol film Fantastické Zvery a ich výskyt sklamaním, pre niekoho zase príjemným návratom do čarodejníckeho sveta. Ak tu teda bol niekto z vás sklamaný z toho, že sme nedostali mnoho referencií na svet Harryho Pottera, pri druhom dieli budete oveľa šťastnejší. Síce sa vrátime k našim novo-predstaveným hrdinom z prvého filmu, tentoraz sa zoznámime s jednou veľkou postavou v tomto svete, mladým Dumbledorom.

Filmoví fanúšikovia teda toho o Dumbledorovej minulosti moc nevedia, tí knižní sú však dávno pred nami. Pre niekoho to možno bude šok, no práve samostný najväčší čarodejník  bol homosexuál. Ešte pred tým, ako začnete nadávať na autorku, prečo toto rozhodnutie urobila, nie nebolo to vynútené aby bol niekto najust homosexuál. Dumbledore sa totižto zaľúbil do najhroznejšieho čarodejníka Grindelwalda, a práve tak tento boj dobra so zlom získal všetko čo autorka potrebovala. Presne na tento príbeh by teda mali odkazovať filmy zo série Fantastické Zvery, no podľa všetkého tu filmári otázku sexuality riešiť nechcú.

Režisér David Yates o tom, či bude Dumbledore v novom filme gay:

„Výrazne nie. Mnoho fanúšikov je s tým oboznámených. Mal zaujímavý vzťah s Grindelwaldom keď boli obaja mladí. Zaľúbili sa do vzájomných myšlienok, ideológie a v neposlednom rade do seba. Dumbledore je v tomto filme nespoločenský človek, rebel a inšpirujúci učiteľ v Rokforte. Je vtipný a je trochu na hrane. Nie je tou starou politickou figúrou. Je to vždy konajúci človek. A je presným opakom Johnnyho Deppa ako Grindelwalda, takže dokopy tvoria ohromnú dvojicu.“

Dumbledore a Grindelawld vo filme Fantastické Zvery: Grindelwaldove Zločiny; Zdroj: ew.com

Vyzerá to teda tak, že sa na Dumbledorovu sexualitu moc nezameráme, čo je podľa nás fajn. Sme však veľmi zvedaví, ako budú o tomto ich vzťahu tvorcovia rozprávať. Každopádne, táto séria by mala mať 5 filmov, takže je dosť možné, že nás nejaké ohromné ukázanie bude čakať v budúcnosti. Nad tým je však momentálne zbytočné polemyzovať. Hlavné bude, aby Jude Law rolu mladého Dumbledora dobre zahral.

Tešíte sa na pokračovanie Fantastických Zverov? Čo vravíte na osud mladého Dumbledora? Chceli by ste, aby bol jeho vzťah s Grindelwaldom vyslovene ukázaný? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -