Duna 2 bude zásadne odlišná od jednotky. Táto zmena sa nebude páčiť každému

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najčítanejšie za 7 dní

Duna 2 bude v dôležitej veci iná ako jednotka

Epický sci-fi film Duna sa po svojom vydaní v roku 2021 takmer okamžite stal komerčným hitom a rešpektovaným kúskom kinematografie. Aby nie, režíroval ho totiž Denis Villeneuve, ktorý stojí za počinmi ako Blade Runner 2049, Prvý kontakt, Sicario či Zmiznutie. Ten sa postará aj o vysoko očakávané pokračovanie Duna 2, (resp. Duna: Časť druhá). Môžeme sa teda spoľahnúť, že aj tento film bude majstrovským dielom, no nemusí sa páčiť každému. Ako totiž režisér odhalil v rozhovore s Total Film, pokračovanie bude v zásadnej veci odlišné od prvej časti.

Druhý film, ktorý adaptuje druhú polovicu prvej knihy Duna od Franka Herberta, nás privíta v momente, keď sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) konečne stretol s Chani (Zendaya) a ostatnými Fremenmi. Spolu sa majú postaviť Harkonnenovcom spriadajúcim kruté plány. Vráti sa tak celá rada hercov, medzi nimi Stellan Skarsgård alebo Dave Bautista, či Rebecca Ferguson a Javier Bardem.

dune 2
Zdroj: Warner Bros.

Uvidíme však aj plejádu nových postáv. Austin Butler sa predstavuje ako Feyd Rautha. Ten bol režisérom popisovaný ako „olympijský majster meča spojený s psychotickým vrahom“. Ďalšími budú napríklad Christopher Walken ako imperátor Shaddam IVFlorence Pugh ako princezná Irulán alebo Léa Seydoux ako Lady Margot.

Epický príbeh s istou odlišnosťou

Čaká nás epický príbeh plný úžasných hercov a nepochybne ohromujúci vizuál. Bodku za tým dá fantastická hudba Hansa Zimmera, no kópiu prvej Duny by sme nemali čakať. Ako sa totiž Denis Villeneuve vyjadril v rozhovore s Total Film, Duna 2 bude zásadne odlišná:

„Prvý film bol viac meditatívny a kontemplatívny. Sledovali sme, ako mladý muž objavuje novú planétu, novú kultúru. Druhý film… je viac akčným filmom ako prvá časť. Je svalnatejší.“

Samozrejme, neznamená to, že tvorcovia celkom vynechajú tiché scény a hlboké dialógy. Tých poskytuje knižná predloha viac než dosť, takže scenáristi určite mali z čoho čerpať. Môžeme však očakávať omnoho viac epických bitiek podobných tej, kedy Harkonnenovci v prvom filme napadli Arrakis. Na dávku mohutnej akcie nás pripravujú aj ukážky na Dunu 2. Epické sci-fi pokračovanie si v kinách pozrieme už 1. marca 2024.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -