Do filmu Duna: Časť 2 bola obsadená aj herečka z Jamesa Bonda, Léa Seydoux. Ktorú postavu stvárni?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Duna bola úspešným projektom minulého roka, čo potvrdila aj svojimi výhrami na Oscaroch. Netrvalo teda dlho a po prvej časti bola oznámená aj výroba dvojky. Zatiaľ čo nám jednotka predstavila svet a základné postavy, druhá časť sa zameria na rozširovanie tohto sveta aj do pre nás menej známych končín. Aj to je jeden z dôvodov, prečo dostaneme nové postavy, pričom jednu z nich si v Duna: Časť 2 zahrá aj Léa Seydoux.

K sequelu sa vráti režisér jednotky Denis Villeneuve, pričom hudbu znova zloží hudobný skladateľ Hans Zimmer. Tešiť sa môžeme aj na návrat niekoľkých hercov. Z tých hlavných to bude Timothée Chalamet (Paul Atreides), Rebecca Ferguson (Lady Jessica Atreides), Josh Brolin (Gurney Halleck), Javier Bardem (Stilgar), Zendaya (Chani) alebo Stellan Skarsgård (Baron Vladimir Harkonnen).

Duna viac nahoty
Zdroj: wallpapersden.com

Léa Seydoux v Duna: Časť 2

Samozrejme, keďže som spomínal, že svet sa bude rozširovať, do tejto skupinky pribudnú aj nováčikova (nie však v herectve, ale v svete Duny). Austin Butler (Elvis) sa pridá ako dedič koruny rodu Harkonnen, Feyd-Rautha Harkonnen. Mocného panovníka celého známeho vesmíru, Imperátora Shaddama IV., si zahrá Christopher Walken (Pulp Fiction). A jeho dcéru, princeznú Irulán Corrino, stvárni talentovaná Florence Pugh (Black Widow).

Toto boli doteraz známe nové prírastky, no teraz nám oznámil ďalší. Je ním Léa Seydoux, ktorá si zahrá Lady Margot. Ide o Bene Gesseritku a manželku mentata a kniežaťa Hasimira Fenringa, ktorý kedysi na chvíľu spravoval aj hlavné dejisko Arrakis. Manželský pár je pomerne dôležitou dvojicou v druhej časti knihy a tak niet divu, že sa ukážu aj vo filme. Kto bude hrať knieža Fenringa je však zatiaľ neznáme, ale po obsadení Seydoux do úlohy jeho manželky sa to snáď čoskoro dozvieme.

Zdroj: media.idownloadblog.com

Seydoux nedávno hviezdila v poslednej Craigovej bondovke

Léa Seydoux je pomerne známe herečka, ktorú si viacerí pamätajú asi ako poslednú Bond Girl (a ako matku dcéry) Jamesa Bonda, a to v podaní herca Daniela Craiga. Herečka sa objavila ako Madeleine Swann v jeho dvoch posledných bondovkách. Veľké franšízy jej teda problém nerobia, čo je len dobre, keďže z Duny sa takáto jedna stáva. Duna: Časť 2 sa má začať natáčať už čoskoro, pričom dátum premiéry jej stanovili na 20. októbra 2023.

Čo hovoríte na toto obsadenie? Hodí sa vám herečka do sveta Duny?

Zdroj: deadline.com, variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -